[Nákup Xiaomi]
 #234569  od Riot69
 před 7 lety
Taky jsem nakoupil u xiaomi-mobile.cz , škoda že jsem tohle vlákno nenašel dřív. Nákup dobrý,vše proběhlo jak má,ale když mi telefon po 4 měsících začal blbnout,a já jim jej zavezl,tak mi po dvou týdnech přišel s tím,že byla vyměněna baterie a displej. Ovšem po hodině odešel zvuk z hl. reproduktoru... tejden jsem jej používal než jsem našel čas zavézt telefon na reklamaci. Za dva tejdny mi přišel telefon se servisním listem,že se závada neprojevila,ale zvuk šel,to asi ten chlapík z PPL někde zastavil a telefon mi opravil...řekl jsem si že aspoň funguje. Za cca 3 tejdny opět,špatné nabíjení a displej nefungoval jak by měl. Dokonce už jsem si koupil i záložní telefon,protože reklamace už to byla třetí a já nechtěl furt měnit telefony/vracet se ke starším modelům. Telefon přišel včera. Na předním panelu chybělo ochranné sklo,malá folie co jsem lepil na zadní foťák taky pryč,a v servisním listě "po resetování telefonu do továrního nastavení se závada neprojevila",tak jsem si říkal "a kam se sakra podělo to sklo a folie? A jaktože když jsem ho večer před tím než jsem ho dovezl,resetoval sám do továrky,se závada nevyřešila? Vždyť jsem to ještě raději zkoušel v MHD a ještě před nimi přímo v budově?". Za mě obrovský zklamání co se týče jednání a servisu. Komunikace je na úrovni dohadování a když telefon přivezu tak mi stejně přijde opravenej dočasně a reklamace neuznaná, asi aby náhodou nemuseli řešit vadnej kus. Zjevně. Z xiaomi-store mi odepsali že je podezřelý abych měl telefon tak často na reklamaci a nebylo nic závadnýho. Taky svých 7500 asi už neuvidím,nebo si je "neužiju" v podobě své Mi4
 #242939  od nikyCZ
 před 7 lety
Zdravim, kde se aktualne vyplati kupovat Xiaomi telefony z CZ obchodu? Nemyslim ani tak z hlediska ceny, ale spise kvuli tomu, aby tam byla (legalne) nainstalovana tato ceska MIUI, odemceny bootloader a TWRP uz v okamzik koupe – byla to standardem, nebo je to spise vyjimka?

Tema "Licencované MIUI CZ/SK e-shopy v ČR/SR" je cca 2 roky stare, a nevim, zdali je aktualni.
 #243102  od nikyCZ
 před 7 lety
Pokud nemaji odemceny bootloader, jak tam teda dostali ceskou MIUI?

Znamy ted nedavno kupoval Redmi 3 u Mironetu a prisel mi to ukazat. Odemceny bootloader, v telefonu TWRP. Tak zjistuji, zdali je to stejne u Alzy/CZC, protoze samozrejme odpadnou ty potize kolem.
 #243107  od VMach3
 před 7 lety
A tím odemknutým bootloaderem jste si jistí, já o tom dost pochybuji. To že telefon obsahuje CZ/SK jazyky neznamená nutně odemknutý bootloader.
jenicekk se to líbí
 #243109  od nikyCZ
 před 7 lety
Jak pisu vyse. U telefonu z Mironetu byl odemknuty bootloader a rovnou obsahoval i TWRP. Ten uzivatel to rozhodne nedelal (je mu 8 let) a telefon v podstate prinesl hned, jak ho koupil. Takze jsem tam proste naflashoval novou MIUI zcela bez poblemu, primo z TWRP. Takze me zajima, zdali je to jen vyjimka, nebo zdali je to obvykle i u jinych prodejcu.
 #243110  od jenicekk
 před 7 lety
Pokud se podíváš jak se odemyká bl tak ti je jasné že to nejde dělat masově, a taky není proč když tam jde ROM dostat i přes zamčený bl. Asi to byla nějaká anomálie.

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 #243111  od nikyCZ
 před 7 lety
No, ja ten postup znam. Proto me to prave prekvapilo (samozrejme prijemne, u tohoto telefonu jsem proste mel za chvili hotovo).
 #243114  od dudilek
 před 7 lety
nikyCZ píše:Pokud nemaji odemceny bootloader, jak tam teda dostali ceskou MIUI?

Znamy ted nedavno kupoval Redmi 3 u Mironetu a prisel mi to ukazat. Odemceny bootloader, v telefonu TWRP. Tak zjistuji, zdali je to stejne u Alzy/CZC, protoze samozrejme odpadnou ty potize kolem.
Mám mobil z alzy. Mám tam global beta rom, preklad je tam od chalanov z fóra, týždenné aktualizácie mi chodia. Čínsky balast tam nemám, google služby idú. Čo viac si mám priať?

Naozaj netúžim absolvovať tú šaškáreň na inštaláciu rom odtiaľto. Čo mi vlastne prinesie, akú pridanú hodnotu?
 #243115  od nikyCZ
 před 7 lety
Tak tady mi asi unika jedna vec, jaky je rozdil mezi "global beta rom" s prekladem "od chalanov z fora" a tady tou ceskou MIUI rom? Resp. proc by kluci delali ceskou ROM (ve stylu XDA), kdyz by stacilo počeštovat tu "globalni"?
 #243117  od dudilek
 před 7 lety
O to som sa zaujímal aj ja a neprišiel som na nič :). Pochopil by som keby tá global rom mala čínsky balast....ale ide ako hodinky :).

Chápem akurát keď tam má niekto fake rom....
 #243118  od VMach3
 před 7 lety
Global rom vydává přímo Xiaomi, do global verze jsou použity překlady lokálních překladatelů + může s překladem pomoci kdokoliv má zájem Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Ovšem Global verze není dostupná pro všechny Xiaomi modely, kdežto kluci dělají svou rom pro všechny modely.
 #243124  od nikyCZ
 před 7 lety
Dobré vědět. Ale pak se teda naskyta dotaz, proc telefony od "hlavnich partneru" MiuiCZSK (viz Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť ) nemaji v sobe tuto ceskou ROM? V cem tedy to partnerstvi spociva?
 #243148  od JanHavlicek
 před 7 lety
Co se týká toho "odemčeného" Redmi 3 někde z mironetu, ano, testoval jsem nějaké vietnamské MIUI 8 ROMky na Redmi 3 / 3 Pro, ještě než vyšla ofíko global ROM. Skutečně po jejich nahrání přes download mode se telefon tváří jako odemčený a dokonce při bootu do recovery naskočí TWRP a je možné tam nahrát třeba místní ROM. Problém je, že pak telefon nejde zapnout, prostě to takhle nefunguje. Jen se tváří jako odemčený, ale odemčený není. Velkej průser je, že to TWRP naskakuje i když chci obnovit tovární nastavení ze systému, takže typickej BFU obnoví tovární nastavení, naskočí mu TWRP, on vůbec netuší, co tam má kde zmáčknout, tak wipne system a telefon může putovat na reklamaci. Tipuju, že přesně tyhle prapodivný ROM tam mironet nahrál, aby byl cool a měl jakoby MIUI 8 v CZ/SK, než přišel global.
jenicekk, hjirik se to líbí
 #243151  od nikyCZ
 před 7 lety
Netusim. Ja jsem stahnul odsud nejnovejsi MIUI rom (byla tam starsi verze 7.xx, ktera delala problemy s autentizaci pro Google Play), nahral do mobilu, skocil do TWRP, flashnul a hotovo. Telefon normalne funguje.
 #243450  od rewew
 před 7 lety
Pokud se nepletu, tak telefon s bootloaderem a MIUI 8 (na ktere je potreba rootnout telefon) prodejci prodavat nesmeji. Jednoduse proto, ze rootnutim telefonu ten telefon ztrati zaruku (a tim padem by tu zaruku drzel prodejce sam) a pak tim, ze bez povoleni zdejsich adminu tam nesmi nainstalovat jejich system.
 #243489  od VMach3
 před 7 lety
rewew píše:Pokud se nepletu, tak telefon s bootloaderem a MIUI 8 (na ktere je potreba rootnout telefon) prodejci prodavat nesmeji. Jednoduse proto, ze rootnutim telefonu ten telefon ztrati zaruku (a tim padem by tu zaruku drzel prodejce sam) a pak tim, ze bez povoleni zdejsich adminu tam nesmi nainstalovat jejich system.
Na odemknutí bootloaderu a instalaci rom není třeba root. Nehledě na to že u čínských telefonů se při rootnutí na ztrátu záruky nehraje, u mnoha čínských výrobců lze root aktivovat přímo v systému.
 #246878  od VisionCZ
 před 7 lety
Zdravím narazil sem na shop kde prodávají xiaomi RN 3 SE ... jedna se o tento shop
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Vyplatí se do toho jít? Xiaomi mám rád ale kvuli LTE sem přesedlal :(
Děkuji za každou reakci.
 #249150  od fosiczka
 před 7 lety
Koupili by jste si nové hodinky Amazfit na Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť? Nějak tomu nevěřím 8)
 #249240  od jfilip47
 před 7 lety
Já bych do toho šel hned jen mě sere ze tam nejde dát Eng. A je tam pouze ryže . Jinak ty hodinky vypadají úžasně .Hlavně i ty funkce úžasný GPS atd.

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 #249241  od fosiczka
 před 7 lety
Sem čet že tam angličtina je...?

Odesláno z mého ONE E1003 pomocí Tapatalk
  • 1
  • 19
  • 20
  • 21
  • 22
  • 23
  • 28

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat