[Nákup Xiaomi]
 #240679  od Shaman
 před 7 lety
Řeším přesně tvoji poslední otázku. Zboží nemám, na dotazy kdy bude odpovedi nemám, na žádosti o refundaci taky ne. Takže tak.

No dám bolševikovi další týden....
 #240791  od Shaman
 před 7 lety
Tak zas taková perlička, která mě nadzvihla. Konečně se ozvali do chatu na FB. S tím že prej platba přes gopay vypršela. Kontaktoval jsem gopay, zda všechno proběhlo korektně, z jejich strany v pořádku. Poslal jsem jim screeny plateb a hned jsem měl odpověď, že telefon byl odeslán. Číslo ale kupodivu nemají... A perla na závěr. Telefon byl odeslán dva dny před tím, než jsem nějakou objednávku vytvořil..... Když jsem se zeptal jak je to možné a jestli si ze mě dělají srandu, chat byl zrušen. Supr kauf, opravdu....
 #240796  od melonsvk
 před 7 lety
Pridavam svoju negativnu skusenost s xiaomiforsale. Kupoval som Redmi 3 a Miband 2, presli 3 dni kym odoslali objednavku (napriek tomu ze oba produkty boli in stock), dalsie tri dni kym dodali shipping number. To som zistil, ze zasielka je uz treti den v Brne a je zastavena na colnici. Tak volam do DHL co sa deje a oni vraj na mna dostali zly kontakt a nemohli ma zastihnut. Tak som im poslal vsetky podklady a vyslo ma to dalsich 1450kc na colnom dlhu.

Co ma vsak nasralo najviac je fakt, ze som si zaplatil nejaky ich "insurance", vramci ktoreho mi mali preplatit vsetky pripadne colne naklady. Uvadzaju to vo FAQ :
What about VAT?

We are Chinese company, so there should be zero vat. Due to Strict DHL rules of declaring the order as smartphone. Xiaomiforsale strongly suggests that all orders should be placed with Import tax insurance. The cost of the insurance is 5% of the order total. By doing so we can help you with any related charges coming from the importation of your order.
A takisto v mailoch, ktore som si s nimi pisal:
Dear customer,
we dont have stock in EU yet but we have it in Asia and now everything is in stock. For you it means, that waiting time will be much shorter for all variants of products, which our e-shop offers.
So if you make order we can send it from China, which contains risk of customs and taxes (however, our packages
are looks like gifts, so the risk is minimal and we will be helpful in potential custom proceedings to pay minimal fee) .
2) if you pay 5% of the prize of your order as insurence, we will pay all possible customs expenses.

Have a nice day,
Support team
A teraz, ked sa clovek domaha preplatenia nakladov, tak mi jednoducho prestali odpisovat na vsetkych komunikacnych kanaloch. Suma sumarum, na balik som cakal dva tyzdne namiesto deklarovanych 2-4 dni, zaplatil som za produkty, za postovne, za colne odbavenie a za poistenie, ktore si mozem strcit akurat tak do prdele. XFS nikdy viac!!!

A nechapem jednu vec, ako moze byt toto forum partnerske s obchodom, ktory klame a zavadza desiatky tunajsich uzivatelov? To vam je prispevok par dolarov od hentakych klamarov prednejsie ako komunita?
slofman, pk76 se to líbí
 #240819  od melonsvk
 před 7 lety
Ale prosim ta, mna sere uplne nieco ine. Zaplatil som za sluzbu, ktoru som nedostal. Keby mi hned povedali, ze mi ziadne import taxes nepreplatia, tak telefon kupim tu v konecnom dosledku za rovnaku cenu, mam ho na druhy den doma s dvojrocnou zarukou.
 #240934  od BananaJoe
 před 7 lety
Dobrý
Objednal som si z tohto pochmúrneho obchodu telefón :( je to presne 6 dni od objednania :/ a chcem len vedieť či sa mam už rozlúčiť z peniazmi :/ A či je možne zrušiť objednávku :(
Vopred Ďakujem
 #240962  od Shaman
 před 7 lety
Tak jsem požádal Gopay, aby zapracoval, včera kolem šesté večer. a dnes mám vráceny peníze
 #240964  od jenicekk
 před 7 lety
Rikal jsi ze tyden pockas, ze ti tovar uz dle vyjadreni xfs jde, a za dva dny chces penize zpet a bez problemu je taky zpet dostanes. Nekdy co tady tak ctu je hlavni problem v tom ze necetete odkud zbozi a jak jde. Momentalne na xfs vydim ze zbozi jde 4-8 dni od predani dopravci, a nekdo tady po 6 dnech nadava ze je xfs zlodej.
 #240967  od Shaman
 před 7 lety
Jo chtěl jsem peníze zpět, protože jsi to asi přehlédl, jak můžou posílat zboží dřív než jsem zadal objednávku? Prostě jejich výmluvy, mystifikace a dlohodobá nekomunikace mě přivedly k tomu, že to zkrátka není solventní podnik
 #240971  od jenicekk
 před 7 lety
Tak to chapu :D mozna prediktivni zasilani baliku. Takze penize mas a ses v kldiu. Asi by to chtelo zalozit nove vlaknou s tim ze uz je to XFSCN warehouse a tam popsat vsechno co je nove, nove zpusoby dopravy atd, delka dopravy. Protoze prijde clovek co si zacne cist toto vlaknou od zacatku a je silne mystifikovan.
Poky14G se to líbí
 #240973  od Simon.hudak
 před 7 lety
Možno nie zlodeji, ale každopádne uvádzajúcu klamlivé informácie na svojom webe, objednal som Redmi 3 ktoré bolo skladom 10.7. , prešlo 17 dní a ešte stále mi zásielka neprišla ! A to na ich webe píšu ( ak tu už nevymazali, nezmenili, ako to v poslednej dobe robia ), že ak je tovar skladom, odosielajú hneď 2 deň a DHL to vraj doručí do 5 pracovných dní, začo si účtujú 14 Eur. V Bratislave je zásielka od 18.7. a stále trčí na colnici, čo tam s tým akože toľko robia, načo platíme colníkov z našich daní, keď tam popíjajú kávičku.., že nestíhajú ?, prijať viac ľudí, pracovať aj cez víkend, tak ako všade inde! , zasrana byrokracia stále vládne na Slovensku ! A to si ešte DHL namastí kapsy zastupovaním na colnici, pošlete jej všetky potrebné dokumenty obratom a naúčtujú si ďalších 18 Eur = za mobil čo stál 116 Eur zaplatím len DHL 14+18
= 32 Eur za "expresné" doručenie po možno 20 dňoch od objednania + ďalších cca 25 Eur DPH, tak si to spočítajte mate 190 Eur, to som si mohol objednať na SK z 2 ročnou zárukou za 148 Eur, miesto 1 ročnej pochybnej a ešte by som 40 Eur ušetril !!!
Xiaomiforsale nikdy viac !
 #240976  od jenicekk
 před 7 lety
Ale jak te chapu xfs vse poslalo OK, balik dosel, ale chytli ho celnici je to tak? jak tohle muzes svalovat na XFS? Bohuzel je situce takova ze celnici ted zastavuji temer VSE.

Xfs ma nejaky novy zpusob dopravy kdy jde zbozi pres UK HUB adiky tomu se vyhnes celnimu rizeni v SK/CZ, nevim jak to funguje nezkousel jsme to jeste osobne, ale jak jsme psal mam v zajmu si sehnat mi5 cermic takze tento postup otestuji na vlastni kuzi.
 #241008  od dudilek
 před 7 lety
Zastavuje sa všetko a colníci majú dovolenky, to je nešťastná situácia :).
 #241017  od melonsvk
 před 7 lety
Zavolaj do DHLka, mne tiez stal balicek treti den na colnici, tak som im tam volal a na druhy den som ho mal doma. Oni dostali na mna zly kontakt od XFS, tak sa nevedeli so mnou spojit.
 #241147  od jonah
 před 7 lety
jenicekk píše:Ale jak te chapu xfs vse poslalo OK, balik dosel, ale chytli ho celnici je to tak? jak tohle muzes svalovat na XFS? Bohuzel je situce takova ze celnici ted zastavuji temer VSE.

Xfs ma nejaky novy zpusob dopravy kdy jde zbozi pres UK HUB adiky tomu se vyhnes celnimu rizeni v SK/CZ, nevim jak to funguje nezkousel jsme to jeste osobne, ale jak jsme psal mam v zajmu si sehnat mi5 cermic takze tento postup otestuji na vlastni kuzi.
Já ho chápu moc dobře, také jsem nakupoval na XFS za stavu "Veškeré poplatky jsou zahrnuty v ceně" a ono ho..o
Navíc na balík uvedli cenu 40 USD, ale už se jaksi neobtěžovali mi to oznámit.
Následovalo rozbalení celníkem, zaslání výpisu z účtu, faktury za zboží a ještě chtěli screenshot z e-shopu na kterém je zboží vyobrazeno s cenou (!)
Nevadí mi ta konečná cena, ale to prasácké jednání.
Ani se neobtěžují odepsat na jakýkoliv dotaz.
Podle nich je zřejmě vše v nejlepším pořádku...
Přílohy
xfs_.jpg
xfs_.jpg (297.32 KiB) Zobrazeno 4730 x
 #241151  od Lion
 před 7 lety
Přesně tak..

Odesláno z mého Redmi 3 pomocí Tapatalk
 #241608  od antiexe
 před 7 lety
Tiez mam dobru skusenost s xiaomiforsale: Objednal som si telefon, ktory aj po par dnoch dorazil na SK. Prisla mi z DHL vyzva na colne jednanie. Ked som si vsetko zratal + cas na colnici, tak som sa rozhodol zasielku vratit spat. Napisali mi email, v ktorom bolo uvedene, ze som akceptoval ich Obchodne podmienky atd. Telefon, podla trackingu DHL, prebrali a o d tej chvile z xiaomiforsale ziadna odpoved. Takze som sa rozlucil s eurami a nikdy viac xiaomiforsale.
 #241612  od jenicekk
 před 7 lety
Rozhodně ti peníze vráti na účet tak to sem taky napis až se tak stane prosím, nicméně dhl zpět do činy bude pěkně mastný takže počítej že ti sumu poníží o tu dopravu která se platí tvou vinou.

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk
 #241613  od Andreass
 před 7 lety
Zpetne odeslani pri nedodani by melo byt v cene DHL. Nemel by platit nic navic za dopravu.
 #241628  od jenicekk
 před 7 lety
Od kdy tam takovou věc dhl má prosímte a kolik taková služba stojí, urcite ti nebudou balíky vozit přes celý svět tam a zpět za jednu cenu, to je absurdní

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 #241634  od Andreass
 před 7 lety
2x jsem vec neprevzal, protoze to nebylo dle smlouvy a nikdy po me nikdo doplacet nic nechtel. CP taky pri nedodani vraci zasilky zpet v ramci ceny postovneho.
 #241646  od jenicekk
 před 7 lety
Ty jo srovnávat českou poštou s DHL dopravou dopravou do činy :) pobavil si.

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk
 #241648  od Andreass
 před 7 lety
Neprevzal sis zasilku z Ciny zaslanou DHL, ze ses tak pobavil? Ja ano a vraceni odesilateli bylo v cene. DHL je drahe jako prase a proste to bylo v cene. Bylo to sice pred rokem a neco, ale pokud nezmenili podminky, tak je to v cene stale.
 #241662  od mrpedro
 před 7 lety
Andreass píše:2x jsem vec neprevzal, protoze to nebylo dle smlouvy a nikdy po me nikdo doplacet nic nechtel. CP taky pri nedodani vraci zasilky zpet v ramci ceny postovneho.
Ceska pošta si účtuje od 35 vrácení nepřevzatého balíku ...

Odeslano z Note4G
jenicekk se to líbí
 #241665  od Andreass
 před 7 lety
Pred 2 tydny si neprevzal jeden pan moji dobirku a pri vraceni zasilky zpet na moji adresu mi posta vracela asi 35 kc, protoze sluzba dobirka neprobehla. Bylo ta zaslano jako obycejna doporucena zasilka.
  • 1
  • 46
  • 47
  • 48
  • 49
  • 50
  • 53

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 2 uživatelé :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 2 hosté (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat