[gemini]
 #284364  od PDR_SK
 před 7 lety
Zdravim po aktualizacii na stable 8.1.7.0 mi nefunguje spravne gps..Gps fix mi ani po 4 minutach nespravi v aplikacii GPS Status. Vie mi niekto poradit s tymto problemom? reset do tovarenskych nastaveni som robil hned po nainstalovani rom. Dakujem
 #284424  od Loser
 před 7 lety
Problem bude asi tim ze tam mas stable rom, ja jedu od zacatku na tydennich a nikdy jsem s gps nemel problém

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #284426  od PDR_SK
 před 7 lety
Da sa prejst zo stable na tyzdennu verziu? A je nutne robit po kazdej aktualizacii tyzdennej ROM factory reset? Dakujem
 #284465  od hjirik
 před 7 lety
Dá. Pri pravidelnem týdenním updatu FR netřeba. Možná bude potřeba při přechodu ze stable, v případě nějakých problémů, jinak ne.

Mi5 Tapatalk
 #284482  od Loser
 před 7 lety
Ze stable na týdenní fr delas urcite nebudes, stim jsem se jeste Nesetkal, ale kdyz je to naopak tak fr musi byt vzdy z duvodu ze tydenni verze ma novejsi kód nez stabilni verze

Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
 #284500  od Kelso84
 před 7 lety
PDR_SK píše:Zdravim po aktualizacii na stable 8.1.7.0 mi nefunguje spravne gps..Gps fix mi ani po 4 minutach nespravi v aplikacii GPS Status. Vie mi niekto poradit s tymto problemom? reset do tovarenskych nastaveni som robil hned po nainstalovani rom. Dakujem
Mám presne tú stable ROM čo ty, a GPS FIX mi zobrazí do 5 sekúnd. Takže by som netvrdil že za to môže 100% stable ROM
 #284866  od Darei
 před 7 lety
Problem ma vseobecne MIUI 8 postavene na Androide 7. Rozoberalo sa to ako v tyzdennom vlakne, tak aj v stable. Pre 100% funkcnost je treba pouzit MIUI postavene na Androide 6. Niektorym ludom fix ide v pohode, inym ani po zopakovani postupu od ludi co im to ide, to nejde. Posledna tyzdenna verzia 7.1.20 fixla nieco v GPS, takze sa to zlepsilo, ale na kvalitu pri Androide 6 sa to nechyta. U mna pomohol komplet vymaz telefonu, bez obnovenia zalohy (teda okrem cloudovej MiCloud).
Kelso84 píše:Mám presne tú stable ROM čo ty, a GPS FIX mi zobrazí do 5 sekúnd. Takže by som netvrdil že za to môže 100% stable ROM
FIX mozno ano, ale s akou presnostou, stava sa ze fix do tych 5s da, ale presnost je na urovni desiatok az stoviek metrov = nepouzitelne
Loser píše:Problem bude asi tim ze tam mas stable rom, ja jedu od zacatku na tydennich a nikdy jsem s gps nemel problém
Odesláno z mého MI 3W pomocí Tapatalk
Ako pisem vyssie, nie, tym to nie je, problem ma ako stabilna, tak tyzdenna verzia pre Mi5
PDR_SK píše:Zdravim po aktualizacii na stable 8.1.7.0 mi nefunguje spravne gps..Gps fix mi ani po 4 minutach nespravi v aplikacii GPS Status. Vie mi niekto poradit s tymto problemom? reset do tovarenskych nastaveni som robil hned po nainstalovani rom. Dakujem
pouzi stabilnu postavenu na Androide 6, t.j. 8.1.6.0 a nizsie, funkcionalitou o vela neprides (ak vobec o nieco)
 #285016  od PDR_SK
 před 7 lety
Takze presiel som z poslednej stable na najnovsiu tyzdennu verziu 7.1.20 a gps funguje ovela lepsie. Predtym pri poslednej stable zalozenej na Androide 7 som stal v Magdeburgu na namesti a ukazalo mi to polohu v mori pri Nigerii :) . A navyse aj aplikacie pri tyzdnovej verzii nepadaju a mam z nej ovela lepsi pocit.
 #286225  od reckoname
 před 7 lety
GPS u mé Mi5 se mi nikdy nezdála moc dobrá ani na A6 oproti rychlosti a přesnosti na Mi3. V A7 to byla úplná katastrofa, pod střechou jsem chytil jenom pár satelitů, někdy žádné, venku to bylo trochu lepší. 2x jsem se vracel na A6, telefon dával do továrního nastavení, ze začátku to vždy bylo lepší, ale časem se to vždy zhoršovalo. Po nainstalování poslední ROM 7.2.9 to stále bylo špatné, i když někteří psali, že na jejich Mi5 jim GPS jede dobře. Přistoupil jsem k radikálnímu kroku a telefon rozebral (předem jsem si zjistil, kde je gps anténa, viz. obrázek). Anténa se skládá ze dvou částí, první vidíte na obrázku (napařená na plastovém krytu) a druhou část tvoří rám telefonu u infra portu.
Všechny kontakty jsem pročistil lihem a velmi mírně přihnul. No a GPS je úplně o něčem jiném. Satelitů mám klidně i 20 s mnohem vyšší sílou signálu. Nepřesnost kolísá mezi 10-20 metry (občas se dostanu i na 5m, to už bude problém A7 nebo MIUI). Fix jak kdy, někdy do 1 minuty, někdy do 5 sekund. Zajímavé, že Mi3 se fixuje už při 4-5 satelitech. Mi5 jich potřebuje 10 a víc (zřejmě zase problém a7).
Přílohy
Xiaomi-Mi-5-Teardown-13-600x400.jpg
V horní části uprostřed anténa GPS a dva kontakty spojující s rámem telefonu.
Xiaomi-Mi-5-Teardown-13-600x400.jpg (16.35 KiB) Zobrazeno 1844 x
 #286226  od reckoname
 před 7 lety
A takto to ted u me vypadá.
Přílohy
Screenshot_2017-02-12-14-30-32-968_com.androits.gps.test.pro.png
Screenshot_2017-02-12-14-30-32-968_com.androits.gps.test.pro.png (485.94 KiB) Zobrazeno 1842 x
 #292752  od Okay666
 před 7 lety
Cau,
chci se zeptat, je uz nejaky rozumny reseni, co s tim? Popravde, jsem z toho dost rozladenej, gps normalne vubec nechytam, ale jako vubec a je samozrejme jedno, jestli pouziju osmand nebo sygic. Kdyz pouziju test pres CIT, tak se na chvilku chytne, dneska cca do minuty, ale po prepnuti do apky zase hovno. gps chci vyuzivat pomerne hodne, takze je to pro mě dost zasadni.
Měl by nekdo nejakou radu, co s tim telefonem udelat (krome teda rozebrani, mam ho z ceskyho shopu a v zaruce) ?
dik.

miui 7.3.9
 #292761  od ingbrzy
 před 7 lety
Pouzivas nejake kovove príslušenstvo na nom?

~Tapatalk Mi5~
 #292766  od FeShiNe
 před 7 lety
Od přechodu na android 7 u xiaomi je GPS takřka nepoužitelná. Když jsem kupoval Mi5, tak měla ještě A6 a fix + vyhledání satelitů bylo velmi rychlé (oproti Huawei s kirinem fakt super), takže jsem byl nadšený a MI5 si s radostí nechal jako hlavní telefon. Jenže jak se přešlo na A7, tak to byla hrůza. Téměř žádný fix a strašně slabý signál ze satelitů, takže u navigace nepoužitelné. Dlouho jsem čekal na aktualizaci co to zase vylepší a skutečně poslední aktualizace 7.3.9 to trochu vylepšila, ale rozhodně to nedosahuje původních výsledků z A6. Doufám, že přijde ještě nějaká aktualizace co to vrátí minimálně do původního stavu.

Takže tady by asi ani záruka nepomohla. Je to software problém a očividně se snaží na tom pracovat, viz. poslední aktualizace. Jenže to pořád není ono.
 #292777  od marmarko
 před 7 lety
FeShiNe píše:Od přechodu na android 7 u xiaomi je GPS takřka nepoužitelná. Když jsem kupoval Mi5, tak měla ještě A6 a fix + vyhledání satelitů bylo velmi rychlé (oproti Huawei s kirinem fakt super), takže jsem byl nadšený a MI5 si s radostí nechal jako hlavní telefon. Jenže jak se přešlo na A7, tak to byla hrůza. Téměř žádný fix a strašně slabý signál ze satelitů, takže u navigace nepoužitelné. Dlouho jsem čekal na aktualizaci co to zase vylepší a skutečně poslední aktualizace 7.3.9 to trochu vylepšila, ale rozhodně to nedosahuje původních výsledků z A6. Doufám, že přijde ještě nějaká aktualizace co to vrátí minimálně do původního stavu.

Takže tady by asi ani záruka nepomohla. Je to software problém a očividně se snaží na tom pracovat, viz. poslední aktualizace. Jenže to pořád není ono.

Potvrdzujem ako píšeš., Bol som donútený robiť FR, tak som skúsil dať back miui 7 poslednú stable z A6 a robil som fix. Chytilo to všetky satelity a fix bol na 4 metre + par sekund. Ako som išiel vyšie, tak sa to zhoršovalo. Posledná verzia týždenná čo bolo je na tom lepšie. presnost je +/- 6 metrov. Ale satelitov menej :)
Myslím, že jediné čo to vyrieši bude MIUI 9:) tak aspoň tomu chcem uveriť :)
 #292830  od KZ001
 před 7 lety
PDR_SK píše:Zdravim po aktualizacii na stable 8.1.7.0 mi nefunguje spravne gps..Gps fix mi ani po 4 minutach nespravi v aplikacii GPS Status. Vie mi niekto poradit s tymto problemom? reset do tovarenskych nastaveni som robil hned po nainstalovani rom. Dakujem
Ahoj, ja mam rovnaky problem na MI MAX odkedy je tam android 7.0. GPS nechyta 3D fix ani po 10 minutach. GPS Test vsetky satelity vidi, dokonca su zelenou farbou co znamena signal je vyborny.

Ale existuje riesenie. Problem sposobuje to , ze GPS je nejako prepojeny s kompasom. Stiahni appku z PLAY na kalibraciu kompasu. Potom stiahni appku GPS Test. V appke zvol Clear and update AGPS. Nasledne klikni na zemegulu vlavo dole v rohu, zobrazi sa ti v hlavnom okne so satelitmi. Klikni na neho, vyjde okno Heading Settings. Tu nastav Heading Device = GPS ; North Preference = True; Angular Units = Degrees;

Ale dolezite je aby si bol mimo budovy, mne po tychto nastaveniach max do minuty chyti 3D FIX na presnost 3-5 metrov.
Teraz uz aj v budove chyta 3D fix niekedy po niekolkych sekundach niekedy po 1-2 minute. Myslim si ze v budove je to prijatelna hodnota. Dolezite je aby to vonku fungovalo a presne. 8) >:D
 #292926  od Okay666
 před 7 lety
ingbrzy píše:Pouzivas nejake kovove príslušenstvo na nom?

~Tapatalk Mi5~
Ne, telefon je uplne cistej.

Popravde, prijde mi neuveritelny, ze tak zasadni chyba neni davno opravena alespon do pouzivatelnyho stavu.

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
 #293675  od Okay666
 před 7 lety
KZ001 píše:
PDR_SK píše:Zdravim po aktualizacii na stable 8.1.7.0 mi nefunguje spravne gps..Gps fix mi ani po 4 minutach nespravi v aplikacii GPS Status. Vie mi niekto poradit s tymto problemom? reset do tovarenskych nastaveni som robil hned po nainstalovani rom. Dakujem
Ahoj, ja mam rovnaky problem na MI MAX odkedy je tam android 7.0. GPS nechyta 3D fix ani po 10 minutach. GPS Test vsetky satelity vidi, dokonca su zelenou farbou co znamena signal je vyborny.

Ale existuje riesenie. Problem sposobuje to , ze GPS je nejako prepojeny s kompasom. Stiahni appku z PLAY na kalibraciu kompasu. Potom stiahni appku GPS Test. V appke zvol Clear and update AGPS. Nasledne klikni na zemegulu vlavo dole v rohu, zobrazi sa ti v hlavnom okne so satelitmi. Klikni na neho, vyjde okno Heading Settings. Tu nastav Heading Device = GPS ; North Preference = True; Angular Units = Degrees;

Ale dolezite je aby si bol mimo budovy, mne po tychto nastaveniach max do minuty chyti 3D FIX na presnost 3-5 metrov.
Teraz uz aj v budove chyta 3D fix niekedy po niekolkych sekundach niekedy po 1-2 minute. Myslim si ze v budove je to prijatelna hodnota. Dolezite je aby to vonku fungovalo a presne. 8) >:D
Bohuzel vubec nepomohlo, na chvilku probehl 3d fix s presnosti 200m a pak to zase vypadlo. To je fakt k posrani, tel skoro za 10 a nejede na nem gps. Fakt zlata moje stara mi2s.

Existuje nejaky reseni, jak gps zprovoznit i treba pomoci ponizeni verze?

Odesláno z mého MI 2S pomocí Tapatalk
prokji se to líbí
 #293692  od FeShiNe
 před 7 lety
Na androidu 6 to jelo v pohodě. Podle mě přijde nějaká aktualizace viz předchozí aktualizace, která "zlepšila" gps. Jenže pořád je to špatné... Po každé aktualizaci odesílám zpětnou vazbu ohledně špatně fungující gps přímo xiaomi. Nezbývá čekat na aktualizaci nebo se vrátit zpět na A6. Možná stable verze na tom bude lépe, ale to netuším.
 #294426  od cisarx.xx
 před 7 lety
potvrdzujem zlý chod gps. neustale výpadky, niektoré trvajúce veľa minút. telefón takmer nepoužiteľný na navigáciu. starší redmi2 ide ako po masle.

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
 #294484  od mr.bello
 před 7 lety
Mne na stable i na tyzdennych vzdy ide dobre.. skusam vzdy nove a aktualizoval si cez aktualizacie? Lebo ak cez to twrp tak treba vymazať tie dve veci davlink a tu druhu co neviem ako sa vola :D skus gps cez *#*#6484#*#*
Obrázek
Test v obyvacke na gauci v bytovke tak to som teda necakal :D
Posledna tyzdenna rom..

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
 #294573  od cisarx.xx
 před 7 lety
To je vsetko nadherne, ze v teste to ide prekrasne. To aj mne ako maslo to facha. V aplikaciach je to v uplnej prdeli. Hw je podla mna ok, sw je na kasu.

Odoslané z MI PAD 2 pomocou Tapatalku
 #294588  od mr.bello
 před 7 lety
Ja používam sygic 2x týždenne a aj dnes na poslednej týždennej rom pn/ba a späť uplne presne každá križovatka a bez vypadku skus fr abo daj stable..

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
 #294857  od cisarx.xx
 před 7 lety
Tak, update 7.3.23. to vylepsil. Vypadky uz niejsu tak caste. Rychlejsi fix. No, ale do kludu ma to nehodilo. Viera v krajsie zajtrajsky ma este neopusta.

Odoslané z MI PAD 2 pomocou Tapatalku
 #295252  od FeShiNe
 před 7 lety
Doteď jsem používal global developer rom - týdenní aktualizace.. GPS naprosto nepoužitelná od přechodu na A7 již jsem to psal i výše v tomto tématu a z ničeho nic poslední min. 3 týdny - nefungovaly i widgety. Problém s widgety vyřešilo wipe data v recovery - možná by stačilo cache + dalvik (jenže toto neumožňuje mi-recovery 3.0 je tam pouze reboot, wipe data, back to menu) a já ještě neměl twrp.

Mi5 jsem po koupi obdržel s verzi 6.11.10 a gps fungovala naprosto luxusně i to byl jeden z důvodů proč jsem si MI5 nechal jako hlavní telefon. Jenže jak přišla OTA aktualizace na A7 byly jen problémy a doposud žádná aktualizace dev. rom gps nezlepšila. Dříve jsem se v tomto nějak moc nešťoural, protože nebylo potřeba jenže zoufalost z nefunkční gps mě tak trochu donutila. Nainstaloval jsem twrp a nakonec i místní cz/sk rom.

Po nahození cz/sk rom mám fix i u okna a hned několik satelitů. Takže pokud se někdo dostal do stejné situace ať už s gps nebo widgety - nahození cz/sk rom, twrp + wipe cache/dalvik tuto situaci vyřešilo. Nyní jsem zase s MI5 spokojený! GPS funguje zase jako na androidu 6, tedy výborně!

Aktuálně situace venku, fix 2s, přesnost 5m, 15+ satelitů - gps reaguje okamžitě.

ObrázekObrázek
Okay666 se to líbí
 #297453  od erik612
 před 7 lety
Potvrdzujem funkcnost po pouziti aplikacie GPS test. Dal som clear and update agps a nacitalo pekne satelity a po par sekundach som mal 3d fix. Dik za radu ;)

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru jsou celkem 2 uživatelé :: 1 registrovaný, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat