[land]
 #276726  od LiberteCzech
 před 7 lety
[ROM][M]LineageOS 13.0 (6.0.1)

Zde je návod pro optimalizaci ROM Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
(původně psáno pro MIUI, ale ta nastavení jsou podobná), možná časem ještě poladím ;)

Odkaz ke stažení ROM Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Nejnovější gapps Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť doporučuji pico

Moje vlastní složka se zálohami, důležitými soubory a vlastními skripty: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

TWRP recovery aktuální verze na google disk od Fedosis

BusyBox Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť


ROOT Je v nastavení pro vývojáře, takže není třeba toto instalovat, ale pokud chcete spešl aplikaci, tak tato. Zde si vyhledejte nejnovější verzi...
SuperSU Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Xposed (v případě zájmu musíte stáhnout vše) Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť


Přispěvatelé:
Fedosis, Zwliew

Odkaz-Vývoj xda: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Zdroj ROM: Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Naposledy upravil(a) LiberteCzech dne 18 Dub 2017, 17:46, celkem upraveno 5 x.
ici0606 se to líbí
 #276727  od LiberteCzech
 před 7 lety
Návod na instalaci

1) provést kompletní zálohu dat nebo je přesunout do externího úložiště (microSD karta)
(optimálně v TWRP)

2) V TWRP zvolit wipe cache, dalvik, data, system (factory reset)
3) Instalace ROM
4) Instalace nejnovějších gapps
Naposledy upravil(a) LiberteCzech dne 31 Led 2017, 10:16, celkem upraveno 1 x.
 #276728  od LiberteCzech
 před 7 lety
Návod na aktualizaci

1) V TWRP udělat wipe cache a dalvik
2) Instalace ROM
3) Instalace nejnovějších gapps
4) Instalace SuperSU, Xposed (pokud používáte) při aktualizaci se totiž mažou
Naposledy upravil(a) LiberteCzech dne 22 Čer 2017, 16:59, celkem upraveno 2 x.
 #276729  od LiberteCzech
 před 7 lety
Řešení problémů

Pokud si odpálíte TWRP, nejjednodušším řešením je
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Telefon spusťtě přes fastboot, do složky ze které spouštíte dávkový soubor nezapomeňte umístit TWRP, v přesném názvu twrp.img
Naposledy upravil(a) LiberteCzech dne 22 Čer 2017, 17:09, celkem upraveno 1 x.
 #276730  od LiberteCzech
 před 7 lety
Pro nedočkavce je Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť od HridayHS
Ale není od Zwliew, uvidím jak se věci budou vyvíjet, možná dostaneme i ofiko podporu, tak zatím počkám, kterého vývojáře upřednostním. ;)

Je postavena na xiaomi zdroj. kódech...
pitozko se to líbí
 #276835  od kozin333
 před 7 lety
LiberteCzech píše:Řešení problémů

Pokud si odpálíte TWRP, nejjednodušším řešením je
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Telefon spustě přes fastboot, do složky ze které spouštíte dávkový soubor nezapomeňte umístit TWRP, v přesném názvu twrp.img
tak jsem si zkusil nahrát tenhle sytém jen tak na zkoušku, ale nemůžu se dostat do recovery, udělám vše jak je napsané výše, jenže na pc mi to hodí tu zelenou tabulku a chce po mě twrp.img, tak to udělám a hodí to nápis, že se to restartuje do recovery, ale tabulka se jen zavře, nějaká rada? díky
 #276929  od kozin333
 před 7 lety
kozin333 píše:
LiberteCzech píše:Řešení problémů

Pokud si odpálíte TWRP, nejjednodušším řešením je
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Telefon spustě přes fastboot, do složky ze které spouštíte dávkový soubor nezapomeňte umístit TWRP, v přesném názvu twrp.img
tak jsem si zkusil nahrát tenhle sytém jen tak na zkoušku, ale nemůžu se dostat do recovery, udělám vše jak je napsané výše, jenže na pc mi to hodí tu zelenou tabulku a chce po mě twrp.img, tak to udělám a hodí to nápis, že se to restartuje do recovery, ale tabulka se jen zavře, nějaká rada? díky

Na konec to podle výše uvedeného popisu šlo, chyba byla někde mezi židlí a klávesnicí [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
LiberteCzech se to líbí
 #277479  od fitom
 před 7 lety
nechybaju ti v prvom prispevku linky? okrem tej od Hriday Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť je aj ina verzia?
 #277484  od LiberteCzech
 před 7 lety
fitom píše:nechybaju ti v prvom prispevku linky? okrem tej od Hriday Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť je aj ina verzia?
Vysvětloval jsem to výše, že bych se raději držel té od Zweliew, pokud jí vůbec vydá.
Zatím nefunguje wifi, takže nepoužitelné.
JimBeem se to líbí
 #277500  od JimBeem
 před 7 lety
Tak rád si počkám, až to bude vychytaný a pak to asi prubnu. Zatím spokojenost s MIUI, pořešeno audio u nahrávání a už mě jenom prudí foťák.... Na baterku frčím 4 dny 22hodin a zbejvá 20% takže taky dobré.
LiberteCzech se to líbí
 #277808  od LiberteCzech
 před 7 lety
JimBeem píše:Tak rád si počkám, až to bude vychytaný a pak to asi prubnu. Zatím spokojenost s MIUI, pořešeno audio u nahrávání a už mě jenom prudí foťák.... Na baterku frčím 4 dny 22hodin a zbejvá 20% takže taky dobré.
Jo, není na co chvátat, lepší než si zničit telefon. Taky je možný že se skočí rovnou na 7.1.1, nechci pořád dělat čisté instalace.. ;)
Miui není špatné, ale to prostředí se mi nelíbí a vadí mi nekompatibilita s věcmi jako xposed, musí být speciální verze, nedrží se to android standardů..
 #278082  od StarkSkalle
 před 7 lety
JJ, taky si pockam,co predvede Zweliew nebo nekdo z LineAgeOS bandy. Jestli to bude nugat nebo marsmeloun je mi docela egal, hlavne kdyz to bude stabilni.

Na MIUI mi vadilo zejmena management bezicich aplikaci a odstrelovani aplikaci i pri nastaveni vyjimek (dokonce jejich vlastni aplikace pro Xioami MiBand mi bezi lip pod ROMkou od Zweliew nez pod ofiko ROMkou od Xioami). Taky obcas nestupusti budik (taky nejspsie kvuli prilis agresivnimu odstrelovani aplikaci). Graficky neni MIUI spatne, ovladatelnost je horsi, nektere funkcni prvky jsou prilis male na trefeni..
 #278214  od LiberteCzech
 před 7 lety
StarkSkalle píše:JJ, taky si pockam,co predvede Zweliew nebo nekdo z LineAgeOS bandy. Jestli to bude nugat nebo marsmeloun je mi docela egal, hlavne kdyz to bude stabilni.

Na MIUI mi vadilo zejmena management bezicich aplikaci a odstrelovani aplikaci i pri nastaveni vyjimek (dokonce jejich vlastni aplikace pro Xioami MiBand mi bezi lip pod ROMkou od Zweliew nez pod ofiko ROMkou od Xioami). Taky obcas nestupusti budik (taky nejspsie kvuli prilis agresivnimu odstrelovani aplikaci). Graficky neni MIUI spatne, ovladatelnost je horsi, nektere funkcni prvky jsou prilis male na trefeni..
N je důležitý kvůli Vulkanu, no prostě se shodneme, že AOSP je lepší ;)
Ale Qualcomm dlabe na aktualizace našeho čipu i novější 625 pro Redmi 4 Prime má za sebou 8x více updatu jak pro 6.x.x, tak 7.x.x.
 #278253  od LiberteCzech
 před 7 lety
Pro zájemce další Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Od jiného autora, ale Zwliew zdrojích.
.img soubor sníží minimální počet big jader z 2 na 0 (volitelné) ;)
Po instalaci si máte v TWRP=>rozšířené=>vypnout DM verify, jinak se to prý nenačte..

edit: Mohu potvrdit, že funguje..
Dal jsem jen wipe cache a dalvik..
Naposledy upravil(a) LiberteCzech dne 09 Led 2017, 22:22, celkem upraveno 4 x.
 #278300  od Dssj
 před 7 lety
LiberteCzech píše:Pro zájemce další Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Od jiného autora, ale Zwliew zdrojích.
.img soubor sníží minimální počet big jader z 2 na 0 (volitelné) ;)
Po instalaci si máte v TWR=>rozšířené=>vypnout DM verify, jinak se to prý nenačte..

edit: Mohu potvrdit, že funguje..
Dal jsem jen wipe cache a dalvik..
Odkud to je? Je to kernel jen pro LAOS nebo i pro jiné ROM na něm založené (např. RR)?

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk
 #278309  od LiberteCzech
 před 7 lety
Dssj píše: Odkud to je? Je to kernel jen pro LAOS nebo i pro jiné ROM na něm založené (např. RR)?

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk
Je to ve vlákně CM13 od Zwliew..
No asi to bude fungovat ale nedělal bych to.
Pochází to ze dvou různých repozitářů, a i když od sebe kopírují nemusí být úplně stejné. Je to risk..
Ty ostatní ROM jsou od HridayHS.
Dssj se to líbí
 #278365  od StarkSkalle
 před 7 lety
LiberteCzech píše:Oficiální Resurrection Remix Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Zkousel jste to uz nekdo? Nemam s Ressurection Remix romkama zadne zkusenosti. Nevim, co to obsahuje navic. Preferuji spis cisty Android, co potrebuji, to si doinstaluji. Nemam rad, kdyz je tam spousta predinstalovanych veci a nemuzu se jich zbavit.
 #278366  od Dssj
 před 7 lety
Stejně předinstalovaných věci jako na CM nebo LAOS, co je navíc, je schované v nastavení (kernel auditor a větší možnosti nastavení všeho možného, než na CM)

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk
StarkSkalle se to líbí
 #278390  od LiberteCzech
 před 7 lety
Na LineageOS v kombinaci s greenify a .img souborem pro omezení běžících jader mám výhledovou výdrž v nečinnosti 38 dnů po plném nabití, pro srovnání CM13 bez omezení jader a bez ofiko zdroj kódů max 20..
Nárůst pohotovosti skoro na dvojnásobek :)
 #280003  od Ipitom
 před 7 lety
Ahoj, prosím o radu. Nainstaloval jsem si poslední verzi LineaOS a co mě zarazilo, je hodně vysoká hlasitost protistrany při telefonování, i když mám hlasitost staženou na minimum. Je ještě nějaká možností snížení hlasitosti při telefonování? Děkuji....
 #280048  od LiberteCzech
 před 7 lety
Ipitom píše:Ahoj, prosím o radu. Nainstaloval jsem si poslední verzi LineaOS a co mě zarazilo, je hodně vysoká hlasitost protistrany při telefonování, i když mám hlasitost staženou na minimum. Je ještě nějaká možností snížení hlasitosti při telefonování? Děkuji....
Já jsem na verzi z 10.1. a problém s hlasitostí nemám. Je možné že ta z 12.1. má nějakou úpravu, můžeš zkusit nainstalovat předchozí build.. ;)
Nicméně tam by žádné úpravy s hlasitostí být neměli.
Zkoušel si snížit tu hlasitost při volání? nebo v nastavení => zvuky?
Ipitom se to líbí
 #280051  od Ipitom
 před 7 lety
Zkusím, díky. Ale stejně se ještě zeptám, nějaký patch nebo něco (ale nevím co :D ). Dám vědět, jak jsem dopadl...
 #280094  od Ipitom
 před 7 lety
Tak jsem nainstaloval verzi z 10.1., stáhl všechny hlasitosti i při telefonování... Mám pocit, že je to lepší, ale stejně bych uvítal, kdyby šla hlasitost ještě více sáhnout. Uvidíme... Díky za rady. Ahoj
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat