[omega]
 #281210  od donpinokio
 před 7 lety
Ahoj,poprosím Vás o názor a to co zjistíte,děkuji.
Koupil jsem Xiaomi Redmi PRO 4GB 128GB u Beryko
Device name - Redmi
Model number - Redmi Pro
Android version - 6.0 MRA58K
Android security patch level - 2016-10-01
MIUI version - MIUI 8.1 I Stable 8.1.2.0(MHQCNDI)
CPU - Deca-core Max 2.52GHz
RAM - 4.00 GB
Internal memory - 117GB available 128GB total
Baseband version - MOLY.LR11.W1603.MD.MP.V13.18.P50
Kernel version - 3.18.22+
Build number - MRA58K

Zjistil jsem že když spustím aplikaci fotoaparát tak v telefonu začne šumět takovej slabej šum s praskáním. Pak jsem ještě zjistil že když zapnu aplikace (GO Flashlight od Go Launcheru a Svítilna - Tiny Flashlight) tak to taky začne šumět a praskat. Když ty aplikace vypnu tak šum a praskání přestane. To šumění a praskání je takovej slabej zvuk. Při zapnutí aplikace začne šum a po vypnutí aplikace je slyšet vždy takový lupnutí.
zde video šumu,praskání a lupnutí:
(nejlépe je to slyšet od čas 0:30)
První zapínám aplikaci fotoaparát a potom ty flashlight.
Poprosím Vás o názor na toto moc děkuji.
comodoor se to líbí
 #281377  od donpinokio
 před 7 lety
Zdravím Vás,zatím si video a příspěvek prohlédlo několik lidí. Prosím někoho kdo má Xiaomi Redmi PRO aby to zkusil a napsal jestli jeho telefon také trpí takovým šumem nebo netrpí (pokud by to zkusilo víc uživatelů a napsalo svoje zjištění budu moc rád) Bylo by dobré vědět jestli je to jen vada mého kusu nebo to je vada u více kusů nebo to je normální. Nikdy jsem ale takový šum nikde neviděl (měl jsem HTC M8 a tam byl taky dual fotoaparát a tam to nedělalo) Díky za info a sdělení.
 #281441  od donpinokio
 před 7 lety
Moc ti yogifon děkuji za zkoušku a odpověď (vím že je víkend tak tu všichni nejsou nebo si užívají leháro) Na tuto odpověď jsem netrpělivě čekal. To znamená že chyba je v mém founu. Přes internet mě totiž psal nějakej kluk že nedávno koupil telefon od našeho internetového prodejce a měl stejný problém. Psal že telefon vrátil ve 14 denní lhůtě. Co ale je zajímavé tak je to že ten jeho prodejce je stejný jak ten od kterého mám telefon já (takže on ten telefon poslal asi v klidu dál) To mě hodně naštvalo. No uvidíme jak se zachová když telefon v pondělí pošlu zpět ve 14 denní lhůtě. Každopádně mě buď vrátí peníze nebo mě nabídne jiný telefon a nebo mě to opraví. Už jsem mu psal a první konflikt je na světě protože požaduje originál záruční list (a já mám už jen v elektronické podobě) Uvidíme co bude protože na Heuréka.cz hodnocení má sice 98% spokojenost ale v sekci diskuse to tam vypadá dost špatně. Prostě smůla na kus. Jo ještě máme od toho prodejce 4 telefony tak snad pochopí že jsme zákazníci a nebude problém. Pokud ještě někdo to vyzkouší ten šum a praskání tak budu rád. Díky
 #281445  od drobino
 před 7 lety
Taky jsem to zkusil a pri zapnuti fotaku tak sluchatko opravdu slabe sumi ale slysim to jen kdyz dam ucho na sluchatko. Takze kdyby jsi to sem nenapsal tak bych o tom nevedel. Kdyz zapnu svitilnu tak neslysim nic.
donpinokio se to líbí
 #281467  od donpinokio
 před 7 lety
drobino píše:Taky jsem to zkusil a pri zapnuti fotaku tak sluchatko opravdu slabe sumi ale slysim to jen kdyz dam ucho na sluchatko. Takze kdyby jsi to sem nenapsal tak bych o tom nevedel. Kdyz zapnu svitilnu tak neslysim nic.
Díky,za informaci,,,mě to šumí a chrastí hodně. Naštěstí mě odepsal prodejce (měl jsem strach kvůli negativnímu hodnocení na Heuréka.cz v sekci diskuse) ale vypadá to že to bude slušná firma (určitě je slušný ten jejich člověk protože komunikace s ním je zatím na slušné úrovni) uvidím. Hledal jsem něco na zahraničním fóru ale o nějakém šumu nebo chrastění nic nepíší. Jinak ti děkuji za informaci.
 #281503  od wendafon
 před 7 lety
Zkusil jsem to také a spíš mi přijde že ten zvuk vychází z objektivu a né ze sluchátka . Úvaha je taková protože je zvuk hlasitější na zadní straně než ve sluchátku a zní to jako šumění :-)
donpinokio se to líbí
 #281531  od yogifon
 před 7 lety
Tak opravujem, skutocne pocut nejaky zvuk z objektivu pri spustenom fotoaparate, ked pohnem s telefonom, akoby sa tam cosi hybalo, take slabe lupanie. Ked s fonom nehybem, je ticho :) Ale pocut to, len ked prilozim ucho.
Pri svieteni baterkou ticho.
 #281576  od donpinokio
 před 7 lety
Díky všem za informace. Ten šum je slyšet přesně tam jak je fotoaparát (čočka) jde o šum a zároveň takové praskání a při vypnutí fotoaparátu je slyšet lupnutí (viz video výš v příspěvku) Normální je u mobilů to že když s mobilem zatřepete tak v něm slabě chrastí (nevím jestli to dělají všechny telefony nebo jen některý) a to dělá když má fotoaparát autofokus. Taky když zapneš fotoaparát tak v něm taky (nevím jestli u všech telefonů) trochu lupne a to dělá taky ten autofokus. Takže nějaký to slabé lupnutí při spuštění fotoaparátu je normální protože to dělá autofokus. U toho mého kousku (jak je na videu) to je ale hodně nahlas. Taky jsem si říkal že je to tak slyšet protože to má dva fotoaparáty. To moje šumění,praskání,lupnutí je dost hlasité a je to divný.
 #281578  od donpinokio
 před 7 lety
yogifon píše:Tak opravujem, skutocne pocut nejaky zvuk z objektivu pri spustenom fotoaparate, ked pohnem s telefonom, akoby sa tam cosi hybalo, take slabe lupanie. Ked s fonom nehybem, je ticho :) Ale pocut to, len ked prilozim ucho.
Pri svieteni baterkou ticho.
Ahoj,tak u Tebe si myslím to bude ten autofokus a to je normální tak se nemusíš bát. Kdysi dávno se toto řešívalo protože se začali dělat lepší fotoaparáty který mají autofokus (a to dělá to že když s telefonem pohneš tak tam něco slabě chrastí nebo se pohne) takže se tehdy taky někteří majitelé telefonů (jako já) báli že se tam ulomila nějaká součástka.
 #281585  od donpinokio
 před 7 lety
Zdravím,ještě mě napadlo nahrát video záznam. Video jsem nahrával v tiché místnosti. Pokud nahráváte video v tiché místnosti tak na záznamu je vždy nějaký menší šum (záleží jak kdo je citliví a jak kdo to vnímá) ale jde o šum menší intenzity. Na mém záznamu je ten šum který mám při spuštění aplikací (fotoaparát,GO Flashlight od Go Launcheru a Svítilna - Tiny Flashlight) a myslím si že ten šum je dost velký.
zde video:


a tady pro porovnání nahráváno z telefonu Xiaomi Redmi Note 3PRO kde mě při spuštění fotoaparátu nic nešumí.
zde video:
comodoor se to líbí
 #281609  od vladimirescu
 před 7 lety
Skús,či nemáš nechtiac zapnuté FM rádio. Včera som sa hral s nastaveniami mobilu, omylom som asi zapol FM rádio, a telefón
mi začal šumieť, praskať aj pri základnej obrazovke.
Zdraví
Vlado
 #281612  od phonearena
 před 7 lety
Ak to nie je to spomínané omylom zapnute fm rádio tak by som fon okamžite reklamoval aj s pripojenym videom rovno ktoré treba zaslať vramci reklamácie a fon by ti mali vymeniť za nový ..Tým pádom sa pravdepodobne jedná o vadny kus..
 #281670  od donpinokio
 před 7 lety
Díky vladimirescu a phonearena za tip a radu. Zkoušel jsem při tom nahrávání videa všelijaké nastavení a pokaždé tam byl ten velký šum od fotoaparátu. Naposledy jsem udělal hard reset a tovární nastavení a bylo to tam zase. Tovární nastavení jsem dělal několikrát. Bude to vada. Telefon vracím ve čtrnáctidenní lhůtě (v pondělí ho odesílám prodejci) Prodejce mě psal že s tím nemá problém (ale že peníze vracejí jen na účet,složenkou prý ne) Prodejce už Xiaomi Redmi PRO 4GB 128GB nemá v nabídce (ten můj byl poslední) Tak přemýšlím že si od něj vezmu jeden z těchto telefonů (Xiaomi Mi Max 4GB/128GB,Xiaomi Mi5 3GB 64GB,Xiaomi Redmi Note 4 3GB/64GB už jeden máme) Porovnával jsem fotoapáráty a Xiaomi Redmi PRO je ve všech podmínkách (světlo,tma,HDR atd) lepší jak Xiaomi Redmi Note 3 PRO a Xiaomi Redmi Note 4. Škoda jen že na Mi MIX nemám peníze. Celkem mě ta chyba šumu štve protože jinak je Xiaomi Redmi PRO parádní telefon a hlavně ta paměť je luxusní. Jinak díky za tip a radu.
 #283077  od donpinokio
 před 7 lety
Ahoj a díky všem,telefon který jsem měl a který trpěl tím šumem jsem vrátil ve čtrnáctidenní lhůtě. Od prodejce jsem si vzal jiný telefon. Tento telefon měl prodejce už vyprodaný. Teď má v nabídce poslední kus. Píší u něj (10 990 Kč
Skladem 1 ks – v úterý u Vás) tak pozor.
Díky všem za reakce a rady.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat