[capricorn, natrium]
 #274371  od Dusheyn
 před 7 lety
hmm ja som mal tiez fake rom a ziadne dlhe opletacky som s tym nemal. odomkol som bootloader nahral twrp a potom priamo ROM odtialto a bolo. ziadny edl kabel a neviem co
 #274372  od VMach3
 před 7 lety
ExtendetNut37 píše:tu je ten screenshot
1, rom musí být rozbalená
2, telefon s uzamknutým bootloaderem musí být v Download režimu
 #274374  od UnReaL
 před 7 lety
VMach3 píše:Tyhle "srandy" jsou potřeba pouze pokud telefon obsahuje neoficiální rom. Na těch není možné odemknout bootloader. CZ/SK rom pro Mi5s je dostupná, momentálně jsou pouze pozastavené týdenní aktualizace z důvodu testování rom na Androidu 7.
A dá se místo toho kabelu to udělat např. s Xiaomi EDL toolkit? Bojim se, že bych si tim byl schopnej nějak odstřelit mi5s , jsem v tomhle opravdu olšovej
 #274375  od VMach3
 před 7 lety
EDL toolkit je první možnost, pokud ovšem nefunguje, je třeba použít upravený kabel
 #274376  od Peder1905
 před 7 lety
už to mám nahodené. len jedna vec je teraz blbá. každé tri sekundy mi vyhadzuje chybové hlásenie google play že prestal pracovať
 #274377  od VMach3
 před 7 lety
Vrať se do TWRP a znovu proveď Factory reset
 #274378  od Peder1905
 před 7 lety
UnReaL píše:
VMach3 píše:Tyhle "srandy" jsou potřeba pouze pokud telefon obsahuje neoficiální rom. Na těch není možné odemknout bootloader. CZ/SK rom pro Mi5s je dostupná, momentálně jsou pouze pozastavené týdenní aktualizace z důvodu testování rom na Androidu 7.
A dá se místo toho kabelu to udělat např. s Xiaomi EDL toolkit? Bojim se, že bych si tim byl schopnej nějak odstřelit mi5s , jsem v tomhle opravdu olšovej
mne to zafungovalo teraz cez edl tool kit ... i keď síce až na druhý pokus ale išlo to.
 #274379  od Peder1905
 před 7 lety
VMach3 píše:Vrať se do TWRP a znovu proveď Factory reset
musím cez TWRP? ak by som to urobil len normálne v mobile čo je factory reset? lebo inak keby som spravil to cez TWRP tak by som znova musel sťahovať ten súbor čo mi nejde dať cez kábel
 #274380  od VMach3
 před 7 lety
Můžeš provést Factory reset i přes volbu v systému, k samotnému úkonu stejně dojde v TWRP, rozdíl v tom není.
Při FR nedojde ke smazání systému ani úložiště telefonu.
 #274382  od Peder1905
 před 7 lety
VMach3 píše:Můžeš provést Factory reset i přes volbu v systému, k samotnému úkonu stejně dojde v TWRP, rozdíl v tom není.
Při FR nedojde ke smazání systému ani úložiště telefonu.
no urobil som to a zatiaľ pohoda. zatiaľ sa nič nedeje. si postupne všetko nastavujem a uvidíme či sa niečo potom neobjaví. ďakujem zatiaľ za pomoc a rady, by som to bez nich nezvládol. keby niečo tak sa ozvem, díky :)
 #274386  od UnReaL
 před 7 lety
A jak se to dělá přes ten xiaomi toolkit? Neznám ani TWRP ale to už tady nějak dohledám, nikdy jsem tyhle věci s mi2s řešit nemusel :D
 #274388  od Peder1905
 před 7 lety
UnReaL píše:A jak se to dělá přes ten xiaomi toolkit? Neznám ani TWRP ale to už tady nějak dohledám, nikdy jsem tyhle věci s mi2s řešit nemusel :D
ja som to tiež práve teraz všetko robil prvýkrát :D som z toho bol úplne mimo :D ale dokázal som to kedže som v týchto veciach laik :D Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť tu je návod ako na to :D Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť tu máš systémy :D a plus to, čo je v tomto topicu ten toolkit či čo :D ono keď to urobíš raz tak zistíš že to je jednoduché :D
 #274393  od VMach3
 před 7 lety
Znovu dej screen
 #274396  od ExtendetNut37
 před 7 lety
môže to byť tým že mám zamknutý bootloader pred dvoma dňami som požiadal o odomknutie a dnes my prisla tato sprava -Sorry, your application has been rejected.-
Přílohy
Snímka obrazovky (2).png
Snímka obrazovky (2).png (1.69 MiB) Zobrazeno 2660 x
 #274397  od phonearena
 před 7 lety
presne potvrdzujem kabel z balenia je vacsinou vadny,ani mne pri redmi pro nenacitalo obsah fonu v PC, tiez som to musel riesit sd kartou alebo cez usb OTG, kabel z balenia nespolupracuje s PC, ak chces aby si videl fon v pc treba ti novy usb-c kabel, resp zohnat iny
 #274400  od VMach3
 před 7 lety
ExtendetNut37 píše:môže to byť tým že mám zamknutý bootloader pred dvoma dňami som požiadal o odomknutie a dnes my prisla tato sprava -Sorry, your application has been rejected.-
Stále nemáš telefon v Download režimu, což je nutné když má telefon uzamčený bootloader (píšu to už potřetí, a naposledy). Nicméně to nesouvisí s chybovou hláškou. Osobně nemám dobré zkušenosti s MiFlash verze kterou používáš, raději použíj tuto Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Nebo použíj Mi PC Suite, kde není třeba download režim.
 #274403  od ExtendetNut37
 před 7 lety
vyskúšam ten mi flash lebo pc suite vypisuje toto mobil je zapnutý a zastrčený do pc orig. kablom
Přílohy
Snímka obrazovky (4).png
Snímka obrazovky (4).png (1.44 MiB) Zobrazeno 2665 x
 #274404  od VMach3
 před 7 lety
Pro komunikaci v Mi PC Suite spusť telefon do recovery režimu (současným stiskem kláves hlasitosti nahoru a zapínání) a připoj k PC. Pak v PC Suite v pravo nahoře klikni na Update - R.Flash
 #274405  od Peder1905
 před 7 lety
Inak, je v pohode že pri robení videa v spomalenom režime alebo v rýchlom mi po nahrani nejde zvuk z videa? Nešiel mi ani predtým a nejde ani teraz. Tak to má byť? :D

Odoslané z MI 5s Plus pomocou Tapatalku
 #274406  od Peder1905
 před 7 lety
Inak ten mi Pc suite nefunguje ani mne a to som skúšal všelijak aj cez ladenie usb.

Odoslané z MI 5s Plus pomocou Tapatalku
 #274443  od phonearena
 před 7 lety
Hmm ako tak pozerám ten Mi5s je brutálne problémový fon ešte hádam viac ako môj redmi pro.. a to sa tu nedávno viedli reči že mediatek xiaomi fony aké sú problémové a pritom ani ja som zďaleka nemal toľko problémov s odomknutim a nahranim tunajšej ROM na redmi pro ako ho majú užívatelia najnovších snapdragon xiaomi modelov.. čím novší model od xiaomi, tým väčšie trable pri prehadzovani rom- len pre zaujímavosť mrknite sekciu na najnovší redmi 4 koľkí si už brickli fon.. sila..Keď to takto pôjde ďalej s politikou xiaomi a budú tam pchať kadejaké neprelomitelne alebo tazko prekonatelne ochrany tak sa im ľudia na to s prepáčením vyprdnu a jedného dňa prestanú ich fony kupovať.. už má začínajú riadne sraat!
 #274444  od VMach3
 před 7 lety
Co máš z těchto zbytečných, bezobsažných příspěvků. Maximální tím jen plašíš nezasvětcené nováčky.
Sám o tom víš kulový, tak už nepiš takový bláboly!
 #274447  od phonearena
 před 7 lety
Neplasim a neodradzam nikoho ani to nie je mojím zámerom len som sem hodil môj postreh a pohľad keďže ma ako samotného vlastnika xiaomi fonu dosť hnevá tak som vyjadril svoj názor na vyvíjajúcu sa situaciu.. lebo v týchto fonoch je rozhodne veľký potenciál i do budúcna ale takymto prístupom a politikou čo chcú dosiahnuť? keď hádžu polená pod nohy samotným užívateľom..

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat