[Nezaradené témy]
 #294430  od Mateloted
 před 7 lety
Zdar,

vybírám nový telefon. Moje priorita #1 je foťák a hlavně video. Nejsem žádnej vlogger, ale chci mít v kapse něco, s čím budu schopnej natočit (samozřejmě za dobrých světelných podmínek) fakt hezký video. Moc jsem natáčení mobilem nevěřil, ale pak jsem objevil aplikaci Cinema FV-5 a byl jsem v šoku, jak krásný, barevný a ostrý video je schopná moje Mi4 s touto aplikací během dne udělat.

Chtěl jsem si koupit LG G4, který má fakt úžasný foťák za nějakých 8-9 tisíc. Problém s ním je, že má výrobní vadu (podobně jako Mi4 problémy s GPS, či hučení ve videích) a to konkrétné bootloop, kdy se musí počkat, až se telefon vybije a pak znovu nahodit.

Uvažoval jsem hodně o Mi5. Ještě jsem neměl možnost vidět video z Mi5 s použití aplikace Cinema FV-5 a na tomto docela trvám, protože když opět u své Mi4 srovnám kvalitu záznamu z defaultní aplikace od Xiaomi a se Cinemou, ten rozdíl je neskutečný.

Co mě také mrzí u levnějších telefonů, ačkoliv chápu, že to za tu cenu nemůžu chtít, je chybějící stabilizace obrazu. Člověk natáčí buď na stativu a nebo je video rozklepané jak blázen.

Chci se vás tedy zeptat, jestli nemáte tip na telefon do 10 tisíc, který zvládá pěkný video (předpokládám, že telefon za 10k se sekat a nebude.. takže co víc řešit, než kvalitu videa a fotek?). Nemusí to vůbec být Xiaomi telefon.

Za každý tip předem děkuji!
 #294454  od jasix
 před 7 lety
Z toho co jsem měl v ruce od Xiaomi se mi nejlíp fotilo s Mi 5. Neskutečně pěkná videa. Ale neměl jsem v ruce Note 2...

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk
 #294457  od jasix
 před 7 lety
Ale na selfie nejlepší Max ;) ...na displej se bez problému vejde celá banda...

Odesláno z mého MI MAX pomocí Tapatalk
 #294465  od Mateloted
 před 7 lety
A kdybych se dostal do porovnání Mi Max a Mi5, co by jste mi doporučili? Jednak z pohledu foťáku (ok.. to asi nejde úplně objektivně porovnat) a z pohledu obecného? Díky

Edit: koukám, že Max má SD kartu a větší baterku, mi5 asi výkon.. moc tomu nerozumím :D
 #294524  od Duchy9
 před 7 lety
Mateloted píše:A kdybych se dostal do porovnání Mi Max a Mi5, co by jste mi doporučili? Jednak z pohledu foťáku (ok.. to asi nejde úplně objektivně porovnat) a z pohledu obecného? Díky

Edit: koukám, že Max má SD kartu a větší baterku, mi5 asi výkon.. moc tomu nerozumím :D
Áno, správne.

Podľa mňa Mi5, keďže má 4 osú optickú stabilizáciu. Osobne s telefónom nemám skúsenosti, ale na youtube sú zaujímavé videá.
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #294571  od Mateloted
 před 7 lety
Tak bych to asi viděl tak, že si koupím Mi5 64 GB, obyč verzi. Ještě se zeptám, na internetu jsem viděl, že lidi jsou docela zklamaní z GPS u Mi5, že to také (jako u mi4) není žádná sláva. Jak to vidíte vy, co jste měli Mi5 v rukou?
 #294574  od prokji
 před 7 lety
Mateloted píše:Zdar,

vybírám nový telefon. Moje priorita #1 je foťák a hlavně video. Nejsem žádnej vlogger, ale chci mít v kapse něco, s čím budu schopnej natočit (samozřejmě za dobrých světelných podmínek) fakt hezký video. Moc jsem natáčení mobilem nevěřil, ale pak jsem objevil aplikaci Cinema FV-5 a byl jsem v šoku, jak krásný, barevný a ostrý video je schopná moje Mi4 s touto aplikací během dne udělat.

Chtěl jsem si koupit LG G4, který má fakt úžasný foťák za nějakých 8-9 tisíc. Problém s ním je, že má výrobní vadu (podobně jako Mi4 problémy s GPS, či hučení ve videích) a to konkrétné bootloop, kdy se musí počkat, až se telefon vybije a pak znovu nahodit.

Uvažoval jsem hodně o Mi5. Ještě jsem neměl možnost vidět video z Mi5 s použití aplikace Cinema FV-5 a na tomto docela trvám, protože když opět u své Mi4 srovnám kvalitu záznamu z defaultní aplikace od Xiaomi a se Cinemou, ten rozdíl je neskutečný.

Co mě také mrzí u levnějších telefonů, ačkoliv chápu, že to za tu cenu nemůžu chtít, je chybějící stabilizace obrazu. Člověk natáčí buď na stativu a nebo je video rozklepané jak blázen.

Chci se vás tedy zeptat, jestli nemáte tip na telefon do 10 tisíc, který zvládá pěkný video (předpokládám, že telefon za 10k se sekat a nebude.. takže co víc řešit, než kvalitu videa a fotek?). Nemusí to vůbec být Xiaomi telefon.

Za každý tip předem děkuji!
Tady máš vzorek 4k, tocenej z ruky Mi5 pomocí cinema FV 5 Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 #294577  od Mateloted
 před 7 lety
Wau, kvalita je fakt dost dobrá a to i na to, že je to z auta :D Díky moc za tvůj čas (předpokládám, že je to video od tebe) :D
 #294583  od memorex
 před 7 lety
Mateloted píše:Tak bych to asi viděl tak, že si koupím Mi5 64 GB, obyč verzi. Ještě se zeptám, na internetu jsem viděl, že lidi jsou docela zklamaní z GPS u Mi5, že to také (jako u mi4) není žádná sláva. Jak to vidíte vy, co jste měli Mi5 v rukou?
Je pravda že keď vyšla ROM s A7 tak to bola bieda ale teraz fix do pár sekúnd a presnosť 5m...Spokojnosť :)

Odoslané z Mi5
 #294587  od prokji
 před 7 lety
Mateloted píše:Wau, kvalita je fakt dost dobrá a to i na to, že je to z auta :D Díky moc za tvůj čas (předpokládám, že je to video od tebe) :D
Je to vestoje jednou rukou z narvany tramvaje.,..Obrázek

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
P.S. k té GPS: lidi si neuvědomují, že snapdragon 820 je už výrobcem připraven pro Galilea a tudíž má nižší citlivost ve prospěch vyšší selektivity / odladivosti/ , čip totiž musí zvládnout širší pásmo,aby pokryl GPS, glonass, baidou i Galilea. Z toho logicky plyne poněkud delší doba fixu - to jsou holt fyzikální zákony...Obrázek
 #294616  od Mateloted
 před 7 lety
Mně nejde o tu dobu fixu, ale aby to nevypadávalo :D GPS je pro mě docela podstatná věc (byť to zní sebevíc debilně, rád jezdím na kole a rád se nechávám mobilem navigovat PO SILNICÍCH na místa, která neznám :D) a s mojí Mi4 jsem dělal psí kusy, včetně montování, čištění plíšků a kontaktů, ale vůbec nic nepomohlo. Při nejlepším mě telefon zaměří s přesnosti cca 20 metrů, ale při pohybu mě už dál netrackuje.

EDIT: trošku mě teda děsí ty mezery :D ale to se snad vyřeší koupí telefonu v černé variantě :D

Obrázek
 #294623  od prokji
 před 7 lety
Jenže černou Mi5 budeš shánět v 64Gb variantě těžko- proto jsem si priplatil za 4/128 / 409$ na GB/.…Jinak já bych uvítal ten rámeček okolo displeje o chlup širší - často si při jednorucnim ovládání vyvolam nechtěnou akci/ dotykovej asistent kontra můj palec
Jinak s výpadky GPS jsem se setkal jen když jsem měl mobil v kovovým rámečku/ bumper Lupia / , jinak za čtyři měsíce ne/ aktualizuju každý týden/..

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
A mi5s jsem nechtěl právě kvůli horšímu foťáku , nehledě k tomu, že je na tom výkonově prakticky stejně,jako Mi5, tak nevím, proč bych měl platit delší prachy.,
 #295147  od Mateloted
 před 7 lety
Tyo fakt mě se*e, že se nedá sehnat klasika 64GB/black.. no asi budu muset ještě přišetřit a zainvestovat do třeba tohoto - Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #295195  od prokji
 před 7 lety
Tam jsem ho taky koupil v lednu, zatím spokojenost a hlavně je znát ty 4 giga RAM, o 128 GB úložišti nemluvě

Odesláno z mého MI 5 pomocí Tapatalk
 #299751  od Mateloted
 před 7 lety
Teď po nějaké době jsem si uvědomil, že vlastně tento telefon z GB nemá LTE (alespoň u nás)... To je docela naprd.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 1 uživatel :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 1 host (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat