[Smartwatch]
 #295000  od martinh22
 před 7 lety
Frostidllo píše:Tak už jsem přišel na to kde byl problém. Ovladače mi fungovaly, ale když jsem se příkazem adb shell reboot bootloader dostal do fastbootu, tak přestaly, pak teprve bylo nutné provést to co popisuje video v bodě 1. toho návodu...
Pak už fastboot devices zafungovalo a všechno co mělo dál.
Až do bodu, root@watch:/ # cd /sdcard/; sh start_update.sh tam mi to sice napsalo vše co mělo podle návodu, ale na hodinkách se zobrazil načítací bar (s anglickym popiskem) jen na pár sekund a pak už tam byl jen vykřičník s čínsky napsaným: "není k dispozici". Asi 10 minut jsem to nechal, ale pak jsem restartnul hodinky a pokračoval bodem 7, takže jsem tam nahrál angličtinu a skončil jsem. Mám teď většinu v angličtině, pár věcí je čínsky (např. den na spořící obrazovce) a podle aplikace i hodinek mám verzi 1.2.11c, tedy žádný update jsem neudělal, pouze jsem přenastavil jazyk.
Stahoval jsem ROM: Update from Rel 7 (1.2.11c) to Rel 8 (1.2.13), permanent install
tak teĎ tam jde češtinu když už máš pacifed
 #295002  od Frostidllo
 před 7 lety
No já tam češtinu nechci, angličtina mi vyhovuje víc, spíš jsem chtěl mít aktuální verzi, tzn 1.2.13, což se mi nepovedlo.
Nevím co přesně zastupuje výraz PACEfied, ale myslím si, že nemám...
 #295003  od martinh22
 před 7 lety
Frostidllo píše:No já tam češtinu nechci, angličtina mi vyhovuje víc, spíš jsem chtěl mít aktuální verzi, tzn 1.2.13, což se mi nepovedlo.
Nevím co přesně zastupuje výraz PACEfied, ale myslím si, že nemám...
nevim co se ti nepovedlo staci jed podle navodu na strane 13 vynechas akorat postup toho fastboot, takze po nakopirovani do hodinek update rel 8 prejdes rovnou na prikaz adb shell a v pohode
 #295136  od Frostidllo
 před 7 lety
Zkusím to tedy takhle, toto jsou 2 postupy jak tomu rozumím z Tvého návodu a Tvého posledního příspěvku.
Když jsem to dělal poprvý, tak fastboot boot boot-US-adb-root.img dal správnou odpověď podle návodu, teď už dává pouze tuto.

návod ze strany 13 (kromě adb root, který háže chybu)
nefunkční2.png
nefunkční2.png (9.82 KiB) Zobrazeno 2643 x
zredukovaný návod bez prvního rootování
nefunkční.png
po nakopirovani do hodinek update rel 8 prejdes rovnou na prikaz adb shell
nefunkční.png (5.46 KiB) Zobrazeno 2643 x
 #295175  od martinh22
 před 7 lety
Frostidllo píše:Zkusím to tedy takhle, toto jsou 2 postupy jak tomu rozumím z Tvého návodu a Tvého posledního příspěvku.
Když jsem to dělal poprvý, tak fastboot boot boot-US-adb-root.img dal správnou odpověď podle návodu, teď už dává pouze tuto.

návod ze strany 13 (kromě adb root, který háže chybu)
nefunkční2.png
zredukovaný návod bez prvního rootování
nefunkční.png
pokud uz jednou mas prece pacifed tak uz jenom aktualizujes ale vse je popsane nevim co stim porad delas

tak delas uz jen to taky je dobre sledovat co delaj hodinky

C:adb>adb devices //jedná se příkaz který zjistí aktuální připojené zařízení "hodinky" k pc. Pokud je správně připojené přiřadímu adresu např. a6fb0a10. Jestli ne tak je potřeba zkontrolovat hodinky správně připojené "Měly by se zobrazit jako nové zařízení v Tento počítač = amazfit sports, nebo jak se bezpečně odebírá zařízení z pc "vpravo dole v rohu" "
List of devices attached
* daemon not running. starting it now on port 5037 *
* daemon started successfully *
a6fb0a10 device přiřazená adresa

C:adb>adb push update.zip /sdcard/ //pokud máme přidělenou adresu tak můžeme postupně kopírovat soubory do hodinek
2819 KB/s (224633980 bytes in 77.806s)

C:adb>adb push recovery.img /sdcard/
2766 KB/s (6893568 bytes in 2.433s)

C:adb>adb push start_update.sh /sdcard/
67 KB/s (910 bytes in 0.013s)

C:adb>adb push md5s.txt /sdcard/
25 KB/s (142 bytes in 0.005s)

C:adb>adb root // Jakmile máte vše na kopírované zkusíme rootnout hodinky
restarting adbd as root - pokud se objeví chyba pokračovat dále

C:adb>adb shell // adb shell nám rootne znova hodinky následujcí příkazy zadaváme ručně pozor za cd je mezera
root@watch:/ # cd /sdcard/; sh start_update.sh //zadává se ručně
============= PACEfied Installer ===============
Validating files...
recovery.img: OK
update.zip: OK
start_update.sh: OK
Flashing recovery...
1683+0 records in
1683+0 records out
6893568 bytes (6.6MB) copied, 0.900879 seconds, 7.3MB/s
Rebooting into recovery for installation...
 #295189  od Frostidllo
 před 7 lety
martinh22 píše: pokud uz jednou mas prece pacifed tak uz jenom aktualizujes ale vse je popsane nevim co stim porad delas
tak delas uz jen to taky je dobre sledovat co delaj hodinky
Vážím si toho, že jsi udělal návod pro všechny, kteří mají zájem hodinky používat i toho, že mi odpovídáš na dotazy, ale bohužel jsou Tvé odpovědi tak nejasné, že mi vůbec nepomáhají.
Už jednou jsem zmínil, že si nejsem vůbec jistý jestli mám PACEfied (ani nevím jak to zjistím) když se mi při prvním poloúspěšném pokusu ta instalace pak posrala (viz 3 příspěvky nahoru). Nevím jestli pořádně čteš jak ten problém popisuju.

Teď jsem postupoval přesně podle Tvého posledního příspěvku (a stáhl jsem si full instalaci ROM 1.2.13, kdyby to náhodou bylo tím) a dopadlo to takto:
Image 006.png
Image 006.png (17.79 KiB) Zobrazeno 2617 x
Rozdíl tam vidím v tom, že mi to po příkazu adb shell napíše:
shell@watch:/ $ místo root@watch:/ #
 #295197  od tata73
 před 7 lety
když se dívám na ten screen tak podle návodu ze str. 13 máš přehozeny příkazy --- adb push update.zip /sdcard/ -- má být hned po -- adb devices -- nemuže to dělat tu chybu ?
A taky jak tam píše pokud neděláš UPdate což asi neděláš tak musíš pokračovat tímto příkazem ne ??? -- C:adb>adb shell reboot bootloader // Pokud instalujeme pacefied rom poprvé je potřeba začít tímto příkazem *Pokud jen aktualizuji rom na novější můžu tento postup vynechat a pokračovat příkazem adb shell
Podle mě jen nepostupuješ podle návodu .
martinh22 se to líbí
 #295201  od Makro
 před 7 lety
Je uplne jedno v akom poradi tam prekopirujes tie subory :)
Ak mas tie hodinky viditelne v "tento pocitac" tak to tam mozes rychlejsie skopirovat ako to pisat do cmd...

Bez tak je problem, ze nedavas pozor co mas robit.
********************************
C:adb>adb root
restarting adbd as root
********************************
Tak to prosim rob ako root a nie ako bfu...

Bez tak je to vsetko dokonalen popisane v gite (Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť)
Nemozem si pomoct ale je to tam fakt prehladne napisane

in case you are running an original firmware (US or CN version), you need to download this file link and follow the included instructions.
(Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť)
No a kedze mas "production build" tak neviem na co cakas...
hawk
 #295208  od tata73
 před 7 lety
Tak to me pos*r.. měl jsem Pace poslední verzi v CZ pak jsem si je jedno proč v aplikace zrušil párování s hodinkama ty se nasledně restartly a po cca 3 minutách naskočily v China verzi a to dokonce 1.2.13 ! Myslel jsem si že když už mám jednou PaceROM tak se tam ta Čínská nevrátí ? A ted co s tím když mám 1.2.13 mužu znova Flešnout Pace ..pujde to nebo mám BL zamknutý a jsem v prd**i ?
 #295209  od martinh22
 před 7 lety
tata73 píše:Tak to me pos*r.. měl jsem Pace poslední verzi v CZ pak jsem si je jedno proč v aplikace zrušil párování s hodinkama ty se nasledně restartly a po cca 3 minutách naskočily v China verzi a to dokonce 1.2.13 ! Myslel jsem si že když už mám jednou PaceROM tak se tam ta Čínská nevrátí ? A ted co s tím když mám 1.2.13 mužu znova Flešnout Pace ..pujde to nebo mám BL zamknutý a jsem v prd**i ?
¨

pokud mas pernament tak by to melo zustat 1.2.13 coz je spravne akorat 1.2.13 je vyvojarska verze spravne to je 1.2.13dev odemknout to jde ale je to pry docela komplikovane podivej se na xda, sami nevime proc vydali zrovna vyvojarskou rom snad nemeni politiku stable a dev taky u hodinek
 #295212  od martinh22
 před 7 lety
tata73 píše:Takže můžu zkusit znova flešnout tu CZ Pace tak je pospán postup na str.13 ?
Nebo jen přepnout jazyk ?
zkus oboje ale prvni bych asi prepnul snad to bude stacit
 #295217  od tata73
 před 7 lety
martinh22 píše:
tata73 píše:Takže můžu zkusit znova flešnout tu CZ Pace tak je pospán postup na str.13 ?
Nebo jen přepnout jazyk ?
zkus oboje ale prvni bych asi prepnul snad to bude stacit
OK tak stačilo jen přepnout jazyk [GRINNING FACE WITH SMILING EYES] Díky za rady ;)

7. Změna jazyka // takže zase si ověřím jestli hodinky jsou aktivní v pc a v pořádku příkazem adb devices zase musí mít hodinky přidělenou adresu
C:adb>adb devices
List of devices attached
a6fb0a10 device

C:adb>adb shell // pokud vše je jak má dle předešlého příkazu můžu začít ze změnou jazyka, zase je rootnu adb shell a píšu růčně poslední dva příkazy a zakončím to restartem "reboot" a máme hotovo

shell@watch:/ $ setprop persist.sys.language en
shell@watch:/ $ setprop persist.sys.country xx // za xx dát zkratku jazyka: CS - czech, IT - italie, PL - polish, SK - slovakia
shell@watch:/ $ reboo

 #295230  od vlad332
 před 7 lety
Ahojte ..včera som si menil displej na Mi4 a po zapojení mi nejde reproduktor ani vibrácie neviete čím to môže byť? .mám pocit že som odlomil nožičky na flex conectory spodnej časti lenže mne nabíjanie ide len reproduktor ani vibrácie nejdú ..najprv ani mikrofón neisiel ale ten sa po wipe all dáta spravil

Re:

 #295236  od martinh22
 před 7 lety
vlad332 píše:Ahojte ..včera som si menil displej na Mi4 a po zapojení mi nejde reproduktor ani vibrácie neviete čím to môže byť? .mám pocit že som odlomil nožičky na flex conectory spodnej časti lenže mne nabíjanie ide len reproduktor ani vibrácie nejdú ..najprv ani mikrofón neisiel ale ten sa po wipe all dáta spravil
sorry to se ale řeší tady Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #295362  od martinh22
 před 7 lety
tata73 píše:Jak dostáváte GPS záznam z hodinek teda krom synchronizace do Starva ? Jde to nějak i do Map třeba od googlu nebo mapy.cz ?
zatím jsem na to nenarazil ze by to šlo bohužel není to android wear, i když to běží na androidu
 #295379  od Frostidllo
 před 7 lety
Já už to nějak konečně rozjel, zkusil jsem jinej komp, jinej kabel a ještě adb erase cache a pak se to povedlo.
tata73 píše:Ohledně GPS exportu .....něco se řeší zde ..... Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Jo tohle, mě hodně zajímá, celkově nechápu sportovní hodinky bez možnosti exportu .gpx (ale v žádné recenzi se o tom nic nepsalo, ani když jsem se ptal přímo tak mi nikdo nebyl schopen odpovědět).
Zatím tedy tyto hodinky nemůžu na sport používat, mám zatim starý Garminy, ale snad to jednou půjde nějak jednoduše. adb už nechci moc vidět...
Z xda jsem našel ještě odkaz na tohle, to vytáhně nějakej databázovej soubor o sportovních aktivitách a z toho se dají nějak vyexportovat .gpx
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
Osobně mi to ale příjde dost krkolomnej postup... Nechápu, že to neumí MiFit...
Hlavně US verze hodinek synchronizuje na Stravu, akorát ta CN to sype na nějakej MiDong nebo co.
 #295511  od tata73
 před 7 lety
Jo máš pravdu musí být Google mapy a pak už to ukazuje . 8)
1-Jdou nainstalovat i jiné aplikace třeba kalkulačka atd. ? Přípandě kde sehnat a jak je do hodinek dostat ?
2-Když si přeložím APKčko jako ho do hodinek dostanu ?
Když to ještě šlo překládal jsem APK pro Xiaomi Yi cam takže to umím .
Díky .
 #295513  od Puzzlehead
 před 7 lety
tata73 píše:Jo máš pravdu musí být Google mapy a pak už to ukazuje . 8)
1-Jdou nainstalovat i jiné aplikace třeba kalkulačka atd. ? Přípandě kde sehnat a jak je do hodinek dostat ?
2-Když si přeložím APKčko jako ho do hodinek dostanu ?
Když to ještě šlo překládal jsem APK pro Xiaomi Yi cam takže to umím .
Díky .
Kalkuklačku, prohlížení obrázků, odpočet, záznam zvuku a ještě cosi :-) mám tady, původní zdroj jsem už nenašel
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť

Do hodinek aplikace dostaneš programem ApkInstaller.exe.

ad 2.) V příspěvku Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť vidíš příkazy jak tam dostat přeloženou apku
 #295568  od Frostidllo
 před 7 lety
tata73 píše:MiFit umí ... ale tam nevidím trasu .
Opet se setkavam s tim, ze nekdo reaguje na muj příspěvek bez toho aby si poradne přečetl co jsem napsal :D na tomto foru je to nejaka tradice nebo co.
Psal jsem, ze MiFit neumi vyexportovat. gpx soubor = zaznam o aktivite s trasou, casem, vzdálenosti atd.
Zobrazit to umi, ale to je tak vše.
tata73 píše:Jak dostáváte GPS záznam z hodinek teda krom synchronizace do Starva ? Jde to nějak i do Map třeba od googlu nebo mapy.cz ?
Chápu z toho, ze do Stravy to nejak jde?
Protoze ze Stravy se da .gpx soubor vyexportovat, neni to prima cesta, ale aspon neco ne?
 #295612  od tata73
 před 7 lety
Díky poslední příkaz k nahrání kalkulačky bude vypadat jak ? -- adb push WearCalculator.apk /system/app/WearCalculator -- ?
A ještě k čemu mi je teda ten Apkinstaller když to tam stejně rvu přes CMD :D

Foto v přiloze ..APKčko mám ve složce -adb- na Céčku .

Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 69

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat