[Staršie týždňové verzie]
 #274864  od mir.
 před 7 lety
mir. píše:Zdravím, chlapi nevíte kde by mohl být problém?, měl jsem v telefonu Note 3 Pro (kenzo), android 5.1.1 nainstalovanou 8.0.1.0 cz/sk rom stable a chtěl jsem přejít na novou 8.1 cz/sk stable. Po instalaci nové romky z TWRP a obnovení do továrního nastavení se nemůžu proklikat úvodním nastavením, kde mi to zůstane viset na přihlášení do mi.účtu, neprojde zabezpečení zařízení, nejde se dostat na klávesnici, obrazovka zašedlá. Před instalací jsem byl přihlášen na mi.účet, vývoj povolen, ladění usb zapnuto, odemknutí OEM povoleno. Zpátky nahozena 8.0.1.0 cz/sk rom stable, protože jem se nemohl dostat do telefonu.
Edit: 1
Tak jsem postupně z 8.0.1.0 cz/sk rom, instaloval v. 8.0.4.0. a 8.0.5.0 cz/sk rom a problém je akorát u té 8.1.1.0 pravděpodobně nějaký bug. Při úvodním nastavení vyskakuje hláška - aplikace nastavení bohužel přestala pracovat a nejde se přihlásit k Mi. účtu, takže se nedostanu do telefonu na plochu. >:(
 #274865  od luckyxman
 před 7 lety
Ahoj všem,

nevím zda je ti nějaký BUG, ale když smažu seznam hovorů a dám RR telefonu, tak jsou hovory zpátky. Na cloudu smazáno, vše synchronizováno, ale hovory se stále obnovují. Neví někdo prosím Vás co s tím?

Děkuji
 #274995  od jejule
 před 7 lety
jejule píše:Tady je větší šance že někdo odpoví...

Když si nastavím ukončení aplikace na dlouhý stisk tlačítka, tak i po zavření aplikace a toast zprávě o ukončení, přesto tuto aplikaci vidím v task manageru a musím ji znovu vyhazovat odtud. To je vlastnost nebo bug? Přístroj je Kate.
Tohle by mohl vyzkoušet a okomentovat naprosto kdokoliv, jestli je to bug, vlastnost nebo jen chyba na mém telefonu. Na předchozím čistém androidu se to tak nechovalo.
 #274997  od sheppi
 před 7 lety
mir. píše: Edit: 1
Tak jsem postupně z 8.0.1.0 cz/sk rom, instaloval v. 8.0.4.0. a 8.0.5.0 cz/sk rom a problém je akorát u té 8.1.1.0 pravděpodobně nějaký bug. Při úvodním nastavení vyskakuje hláška - aplikace nastavení bohužel přestala pracovat a nejde se přihlásit k Mi. účtu, takže se nedostanu do telefonu na plochu. >:(
Odemknul si znovu bootloader po flashnutí ROM?
Případně zkus nahrát Global ROM v8.1.1.0, unlockni znovu bootloader a přes Global ROM pak flashni zdejší ROM. U mě fungoval jedině tento postup, jakýkoliv jiný vedl k FC Nastavení.
mir. se to líbí
 #275069  od mir.
 před 7 lety
sheppi píše:
mir. píše: Edit: 1
Tak jsem postupně z 8.0.1.0 cz/sk rom, instaloval v. 8.0.4.0. a 8.0.5.0 cz/sk rom a problém je akorát u té 8.1.1.0 pravděpodobně nějaký bug. Při úvodním nastavení vyskakuje hláška - aplikace nastavení bohužel přestala pracovat a nejde se přihlásit k Mi. účtu, takže se nedostanu do telefonu na plochu. >:(
Odemknul si znovu bootloader po flashnutí ROM?
Případně zkus nahrát Global ROM v8.1.1.0, unlockni znovu bootloader a přes Global ROM pak flashni zdejší ROM. U mě fungoval jedině tento postup, jakýkoliv jiný vedl k FC Nastavení.
To budu muset po každém flashi odemykat bootloader? >:( , v tom případě by to chtělo upravit návod z první stránky ať se s tím někdo ne..pe 2 dni jako já. :(
 #275071  od pajinek
 před 7 lety
Ne, většina odemyká bootloader jen jednou a pak může flashovat jak chce. Návod není třeba opravovat.
 #275078  od mir.
 před 7 lety
pajinek píše:Ne, většina odemyká bootloader jen jednou a pak může flashovat jak chce. Návod není třeba opravovat.

Tak proč to teda nefunguje? můžeš mi to prosím tě vysvětlit? Telefon mám odemčený oficiální cestou a při přechodu na 8.1.1.0. cz/sk to háže chybu - aplikace nastavení přestala pracovat a nejde Mi.účet při úvodním nastavování telefonu.
 #275085  od pajinek
 před 7 lety
Nevím, Stable jsem nikdy nepoužíval. Proč nezkusit dev rom? Těsně před vánoci jsem odemykal kenzo kamarádovi, nahodil poslední dev cz/sk rom, kde je již taky Android 6 a žádný problém. Vůbec bych z dev rom neměl strach.
 #275137  od mir.
 před 7 lety
pajinek píše:Nevím, Stable jsem nikdy nepoužíval. Proč nezkusit dev rom? Těsně před vánoci jsem odemykal kenzo kamarádovi, nahodil poslední dev cz/sk rom, kde je již taky Android 6 a žádný problém. Vůbec bych z dev rom neměl strach.
Jenže to jsem taky zkoušel na 6.12.22. dev cz/sk rom a taky problém, sice jsem se do telefonu dostal, ale aplikace nastavení nefungovala - nešlo se dostat do nastavení telefonu. Tak tam zkusím nahodit tu novější 6.12.29 dev cz/sk rom.

sheppi mi napsal:

Po flashnutí v8.1.1.0 znovu odemkni bootloader pomocí Mi Flash Unlock, pak ti to pojede.
Taky jsem s tím bojoval, nakonec jsem flahnul Global verzi 8.1.1.0, která ale nechtěla bootovat, dokud jsem znovu neodemknul bootloader, pak jsem nahodil zdejší ROM a šlape jako po másle. Marshmallow nejspíš zamyká bootloader.

Tak nevím kde je chyba!
Naposledy upravil(a) mir. dne 30 Pro 2016, 11:27, celkem upraveno 3 x.
 #275152  od maries
 před 7 lety
jejule píše:
jejule píše:Tady je větší šance že někdo odpoví...

Když si nastavím ukončení aplikace na dlouhý stisk tlačítka, tak i po zavření aplikace a toast zprávě o ukončení, přesto tuto aplikaci vidím v task manageru a musím ji znovu vyhazovat odtud. To je vlastnost nebo bug? Přístroj je Kate.
Tohle by mohl vyzkoušet a okomentovat naprosto kdokoliv, jestli je to bug, vlastnost nebo jen chyba na mém telefonu. Na předchozím čistém androidu se to tak nechovalo.
Taky mi to dělá. Redmi 3s, stable cz/sk

Odesláno z mého Redmi 3S pomocí Tapatalk
 #275326  od mir.
 před 7 lety
sheppi píše:
mir. píše: Edit: 1
Tak jsem postupně z 8.0.1.0 cz/sk rom, instaloval v. 8.0.4.0. a 8.0.5.0 cz/sk rom a problém je akorát u té 8.1.1.0 pravděpodobně nějaký bug. Při úvodním nastavení vyskakuje hláška - aplikace nastavení bohužel přestala pracovat a nejde se přihlásit k Mi. účtu, takže se nedostanu do telefonu na plochu. >:(
Odemknul si znovu bootloader po flashnutí ROM?
Případně zkus nahrát Global ROM v8.1.1.0, unlockni znovu bootloader a přes Global ROM pak flashni zdejší ROM. U mě fungoval jedině tento postup, jakýkoliv jiný vedl k FC Nastavení.

Tak jsem musel znovu nahodit originál čínskou Global verzi 8.1.1.0 a zamklo mi to telefon. Jak ho znova odemknout Mi Flash Unlock nefunguje.

Edit:
Tak konečně vyřešeno, po uzamčení bootloaderu jsem psal na podporu a po deseti dnech konečně povolili unlock bez SMS zprávy.
Telefon zdárně odemčený, instalace TWRP, ROOT a úspěšné zavedení CZ/SK 8.1.1.0 stable rom. [SMILING FACE WITH SMILING EYES]
Naposledy upravil(a) mir. dne 11 Led 2017, 17:53, celkem upraveno 1 x.
 #275607  od unknownPO
 před 7 lety
Adam 777 píše:
unknownPO píše:
MiUr píše:Pekný deň,
Viete mi niekto povedať či sa mu podarilo nahrať MIUI 8 na Xiaomi Mi 5? Už som to skúsil viackrát no stále to nejde... Ďakujem za odpoveď :)
podarilo :D
Odkiaľ máte mi5?( z akého obchodu )
Ja mám verziu 7.5.2.0.0 a nešlo mi ani odomknúť bootloader.
Viete mi poradiť ?

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
Mam ho zo SK eshopu ale povodne v nom bola iba EU romka... odomknutie bootloadera som robil podla navodu a romky instalujem cez TWRP..cez aplikaciu aktualizacia mi to nenatiahne ani ked vyberiem "zip z uloziska" ...ak by bol nejaky problem kludne pis spravu

Odoslané z MI 5 pomocou Tapatalku
 #275652  od best
 před 7 lety
Ahoj,
měl bych dotaz ohledne Xiaomi Redmi 3S s verzí MIUI Global 7.5 Stabil 7.5.8.0
Pro aktualizaci na MIUI V8.1.1.0 MALMIDI Stabil přes OTA / nepotřebuji manuální/
1. je nutné odemklout Bootloader?
2. je nutné nainstalovat TWRP?
Díky Best
 #275717  od Jarus 155
 před 7 lety
Dobrý den.
Manželce jsem koupil k vánocům Redmi 3.Je to náš první tzv chytrý telefon,takže se pouze seznamujem s ovládáním,účty atd.Ale už jsem se naučil flešovat přes Mi flash jinou verzi ROM,poněvadž tam při koupi byla developer čína týdení aktualizace telefon před vánoci blackscreen.Dle návodu z toto fora jsem tedy telefon uvedl opět do chodu .
Momentálně je tam MIUI Global 8.0 Stabilní 8.0.2.0(LAIMIDG).
Chtěl bych tam flešnout zdejší CZ Stabilní.Zřídil jsem tedy Xiaomi účet k telefonu a požádal o unlock telefonu,žádost přijata atd.
Jenom se zeptám na postup.
1.Xiaomi účet (tem mám)

2.Žádost o unlock (podána)
Až to uvolní tak telefon odemknout přes Mi unlock.

3.instalace TWRP(tento program už v telefonu je už jsem z něj flešoval přes download při blackscreenu před vánoci)
Takže dotaz musím to znouvu nahrávat?
Na vypnutém telefonu současným stiskem kláves hlasitosti nahoru a zapínání spustíme recovery (po rozsvícení displeje lze zapínací tlačítko uvolnit)
poznámka: u některých modelů Redmi se zobrazí Boot menu, stiskem políčka recovery模式 se telefon přepne do TWRP
Zoom in (real dimensions: 1149 x 2047)Obrázek

4.Potom zip s našou ROM cez TWRP alebo aplikáciu Update
(Xiaomi Redmi 3 / PRO- MIUIv8.1 (ido) DOWNLOAD V8.1.1.0.LAICNDI)

Děkuji za odpověd,mějte se mnou trpělivost teprve se učím.
 #275721  od pajinek
 před 7 lety
Pokud je v telefonu již TWRP recovery, tak není potřeba již nic odemykat. Rovnou se pomocí TWRP recovery flashuje místní ROM. Tedy pokud je to tak, jak popisuješ, že nyní máš.
Co a jak v TWRP recovery je uvedeno zde:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #275724  od Jarus 155
 před 7 lety
No když se dostanu do té žluté tabulky a dám recovery tak můžu dle návodu flešnout místní ROM.Ale jak jsem zjištoval dle nějakého návodu tak telefon má zamčený bootloader.Nebo ta tabulka je i u zamčených telefonů?
 #275728  od pajinek
 před 7 lety
Bootloader se odemyká proto, aby se do telefonu dostal TWRP recovery. Ověření, zda má telefon odemčený nebo zamčený bootloader se může provést tady podle toho postupu:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #275730  od Jarus 155
 před 7 lety
Ok.
Podle tohoto programu jsem to včera zkoušel a je zamčený.Takže nebude funkční tlačítko" recovery",jenom že jsem z této tabulky uváděl telefon zpět do stavu funkčního po blackscreenu před vánoci po aktualizaci jenže přes "download".
 #275732  od pajinek
 před 7 lety
Takže když klikneš v tom menu (žluté tabulce) na tlačítko recovery, tak se spustí TWRP recovery nebo ne? Nebo je na displeji obrázek telefonu s kabelem?
Edit - ta tabulka (boot menu) je i u telefonů, které mají uzamčený bootloader.
Pěkný postup co a jak je např. tady:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #275757  od Jarus 155
 před 7 lety
Omlouvám se byli jsme venku na běžkách,manželka má telefon u sebe zkusím to až bude doma.Ale určitě je zamčený takže to tlačítko recovery bude funkční až odemknu telefon přes mi unlock.
Jinak se omlouvám že otrvuji na Nový rok.Všem zde přeji hodně zdraví v roce 2017.
Ještě jsem si objednal pro sebe Redmi3S tak už to příště budu umět.
Mějte se hezky a děkuji.
 #275886  od Blackthorn
 před 7 lety
Když si na Redmi Note 2 flasnu Global stable rom půjde pak zase normálně flashnout zdejší stable verze??
Twrp mam.
Nezablokují si nahráním globální romkou bootloader??
Chtěl bych vyzkoušet hru která my nejede na zdejší týdenní a stabilní verzi.
Na synovým telefonu Redmi Note 4 s Global stable verzi hra funguje.
Jedna se o hru Mafie 3: Rivalové.
Je tento odkaz na global stable OK?
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
nebo:
Pre zobrazenie URL sa musíte prihlásiť
 #275903  od pajinek
 před 7 lety
Redmi Note 2 nemělo zamčený bootloader. Čili v TWRP můžeš flashovat co potřebuješ. Jen bych si vždy na tvém místě udělal před flashováním zálohu, pokud ji potřebuješ. Ten první odkaz vede na Global Stable i Developer verzi a je ok.
Blackthorn se to líbí
 #275997  od kanour
 před 7 lety
Chtěl bych stáhnout stable verzi na Xiaomi Redmi Note MTK- MIUIv8.1 (lcsh92_wet_jb9),ale bohužel odkaz nefunguje. Dá se stáhnout jinde,nebo jej nahodit znovu. Díky
Naposledy upravil(a) kanour dne 02 Led 2017, 21:53, celkem upraveno 1 x.
 #276032  od milanjanko1
 před 7 lety
Dôležité informácie:
- Pri prechode z piatkových (týždňových) verzií na stable, je nutný FACTORY RESET (Inštalácia cez aplikáciu Aktualizácia)

Tato věta je stále platná? pokud mám týdenní verzi, stačí nahrát MIUI CZ/SK, přes aplikaci Aktualizace ji nainstalovat a následně udělat Factory reset? Snažím se nějak opravit můj MiPad2 ohledně výkonu při hraní. Z XIAOMI podpory mě odepsali nainstalovat stabilní verzi - ze stránek en.miui.com. Tak předpokládám, že česká verze by měla být také dostačující :). Je tento postup korektní? Díky za odpověď.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 63

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat