[land]
 #259376  od MBambus
 před 7 lety
Ahoj,
včera jsem koupil u mimozemšťana Xiaomi Redmi 3S LTE 32GB, přecházím z Lenova P760, který měl baterku 4000mAh, což je pro mě kritérium číslo 1. a proto jsem zakotvil u Xiaomi. Na krabičce je uvedena kapacita baterie 4000/4100 mAh, v popisku produktu v eshopu je někde 4000 a někde 4100, myslel jsem že 4000 je u 16GB verze a 4100 u 32GB stejně jako třebas ram 2GB vs 3GB, v telefonu se mi ukazuje 4000 mAh, tak teď nevím jestli je to o "náhodě" jakou kapacitu si člověk "vylosuje" nebo jsou 4000 určeny pro CZ trh nebo mi to špatně ukazuje mobil. Nevíte prosím někdo jak to je? Případně jak to správně zjistit?

Díky
Bambus
 #259685  od LiberteCzech
 před 7 lety
MBambus píše:Když na to koukám podruhé, na krabičce je 4000/4100 min/typ, možná v tom bude háček :)
Min, by měla být garantovaná, typ kolik byl návrh při výrobě a kolik by teoreticky měla mít, může mít víc, mít víc, může mít míň, ale měla by mít nad 4000.
Velikost klesá ihned po výrobě.
Ne všichni výrobci jsou štoc to na obal uvést.
 #259750  od MBambus
 před 7 lety
OK díky za osvětlení a je nějaká appka, která dokáže zjistit tedy reálnou/aktuální kapacitu? Případně je tu někdo komu telefon ukazoval něco jiného než 4000 mAh?
 #259780  od LiberteCzech
 před 7 lety
MBambus píše:OK díky za osvětlení a je nějaká appka, která dokáže zjistit tedy reálnou/aktuální kapacitu? Případně je tu někdo komu telefon ukazoval něco jiného než 4000 mAh?
Těžko, možná kdybys sehnal nějaký speciální měřič na lion baterie..
V mobilu jsou jen voltmetry, které to pomocí nějaké tabulky převádějí na "teoretické" vybíjení a kapacitu, ale jsou to jen odhady, proto je po čase nutné provést kalibraci a podobně, protože systém má hodně rozdílný odhad životnosti baterie oproti skutečnosti.
Neřešil bych to, je to nový telefon s novou baterií, tak to kolem těch 4000mAh mít bude ;)
 #260115  od tikos
 před 7 lety
Možná to je hloupý dotaz, ale nevyznám se v tom.

Včera mi došel Redmi 3S, je tam psaná Global verze (objednané z GearBest, mám v tom guláš) a já nějaká finta jak se co nejlépe starat o baterku? už to asi není jako X let zpátky kdy se to muselo při prvním použití vybít kompletně, pak zase nabít a takové ty rituály co?

Jinak spokojenost s mobilem, ale mám tam jen FB, gmail, WhatsApp, google maps a maps.me a stejně se sem tam zasekne ... tak stejně videa na FB jsou bez šance, okamžitě skočí na konec :O tak to tady pohledám

Díky
 #260135  od kubikma
 před 7 lety
Nove baterie uz nepotrebuji ritualy :D Dokonce se nekde pise ze je lepe drzet baterii ne uplne vybitou a ne zcela nabitou, ale ani toto se nemusi dodrzovat. Ja sam vetsinou nabijel pres noc doplna a baterie v minulem mobilu je i pres 2 roky porad jako nova. Mam taky global 8.0 a nic se neseka, videa na youtube normalne prehravaji.

Pokud chcete poděkovat a finančně podpořit naši práci na překladech MIUI do CZ SK jazyka. Děkujeme!

Kdo je online

Ve fóru je celkem 0 uživatelů :: 0 registrovaných, 0 skrytých a 0 hostů (založeno na uživatelích aktivních během posledních 5 minut)
Nejvíce zde současně bylo přítomno 485 uživatelů dne 09 Kvě 2021, 17:10

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 hostů

MIUI KOMUNITA

Czech Slovak United-Kingdom Poland Russia Ukraine Italy Germany Spain Indonesia India Switzerland Bulgaria Brazil Portugal Slovenia France Greece China Turkey Hungary Israel Australia Thailand Bangladesh Saudi-Arabia Croatia Norway

O nás

MIUI CZECH & SLOVAK je oficiální fanpage MI.com pro Českou a Slovenskou republiku. Staráme se o překlady MIUI ROM do CZ a SK nejen pro všechny Xiaomi zařízení. Kontakt contact(at)miuios.cz

Naše překlady jsou chráněné licencí Creative Commons 3.0

cc by nc nd

Uvedená práce (dílo) podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česko

pecat